Czwartek, 30 czerwca 2022 18:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trzy osoby z zarzutami w sprawie podwójnego zabójstwa sprzed 10 lat. Grozi im dożywocie. Oskarżony to m.in. syn zamordowanego!

Wspólne działania Prokuratury Okręgowej w Gdańsku oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z tzw. „Archiwum X” pozwoliły na przedstawienie zarzutów w sprawie dotyczącej podwójnej zbrodni sprzed lat. Sprawa dotyczy zabójstwa 44-letniej kobiety oraz 66-letniego mężczyzny, których zwłoki ujawniono 24 września 2012 roku w miejscu ich zamieszkania w Opaleniu. W toku oględzin ciał ujawniono rany cięte w obrębie szyi. Bezpośrednią przyczyną śmierci obojga było wykrwawienie w następstwie uszkodzenia żył szyjnych.
Trzy osoby z zarzutami w sprawie podwójnego zabójstwa sprzed 10 lat. Grozi im dożywocie. Oskarżony to m.in. syn zamordowanego!
Autor: pixabay

Analiza materiału dowodowego oraz jego uzupełnienie.

Decyzja o przedstawieniu zarzutów została poprzedzona czynnościami operacyjnymi i uzupełnieniemprocesowego materiału dowodowego, w tym przesłuchaniami świadków. Czynności te dały podstawę do zatrzymania 26 kwietnia 2022 roku trzech osób – mężczyzn w wieku 41-, 50- i 51 lat, podejrzanych o udział w podwójnym zabójstwie, w tym syna zamordowanego mężczyzny.

Jak podaje prokuratura zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 27 kwietnia 2022 r. Dwóm z nich, w tym synowi zamordowanego prokurator zarzucił popełnienie wspólnie i w porozumieniu zabójstwa dwóch osób, to jest popełnienie przestępstw z art. 148 § 1 k.k. Trzeciemu prokurator zarzucił ułatwienie podejrzanym dokonania obu zabójstw w zamian za umówioną kwotę, to jest popełnienie przestępstwa z art.18 § 3 k.k. w zw. z art.148 § 1 k.k. Podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

Środki zapobiegawcze

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do Sądu z wnioskami o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wnioski zostały uwzględnione przez Sąd. Zarzucone podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/Prokuratura Okręgowa w Gdańsku


Oceń

Komentarze
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama