Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 06:08
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce

  • Źródło: Wikipedia
Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce
Autor: Wikimedia

Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce – prywatne muzeum położone w Ustce, którego właścicielami są Eugeniusz i Adam Brzóska.

Muzeum zostało otwarte w 1998 roku w piekarni, działającej od 1945 roku. Na muzealną ekspozycję składają się piece, maszyny i urządzenia piekarnicze i cukiernicze, służące do wyrobu pieczywa, ciast, deserów i lodów (m.in. mieszadła, krajalnice, gofrownice i formy do ciast). Wśród eksponatów można zobaczyć stół do wyrabiania ciasta piernikowego, pochodzący z XVII wieku oraz przedwojenny automat do sprzedaży cukierków. Prezentowana jest również technologia produkcji sękaczy. Całość zbiorów uzupełniają historyczne książki i dokumenty, pocztówki i znaczki pocztowe z motywem chleba, przyprawy oraz obrazy ceramiczne.
Na parterze budynku znajduje się sklep piekarniczy oraz kawiarnia.

Zwiedzanie muzeum odbywa się po uzgodnieniu z właścicielami. Wstęp jest płatny.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama