Niedziela, 7 sierpnia 2022 20:28
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Wjechała w grupę pieszych, a ciężarówka nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w motocyklistę. Kierującym zabrano prawo jazdy...

Wczoraj tczewscy policjanci pracowali na miejscach dwóch wypadków drogowych. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali dwa prawa jazdy. Mundurowi apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i ostrożną jazdę.
Wjechała w grupę pieszych, a ciężarówka nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w motocyklistę. Kierującym zabrano prawo jazdy...
Autor: KPP Tczew

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło ok. godz. 10.30 w na przejściu dla pieszych na ul. Jagiellońskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Braci Grimm oraz Zygmunta Starego.

Mundurowi ustalili, że w grupę 3 osób, które przechodziły prawidłowo przez jezdnię na przejściu dla pieszych, wjechała samochodem osobowym 40-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego, nie ustępując im pierwszeństwa. Dwoje z pieszych w wieku 14- i 15 lat nie odniosło obrażeń ciała, natomiast 75-letnia mieszkanka Tczewa trafiła do szpitala. Stróże prawa zatrzymali kierującej oplem prawo jazdy, 40-latka była trzeźwa.

Do drugiego zdarzenia doszło przed godz. 13-tą w m. Zajączkowo (gm. Tczew) na drodze krajowej nr 91. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 44-letni mieszkaniec Tczewa kierujący samochodem ciężarowym marki Man, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 49-letniemu motocykliście. Mundurowi ustalili, że motocyklista jechał drogą krajową nr 91 w kierunku Gdańska i w pewnym momencie z bocznej drogi wyjechał przed niego kierujący manem, w którego tył uderzył. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierującemu samochodem ciężarowym policjanci zatrzymali prawo jazdy. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków drogowych, wykonali oględziny pojazdów, sfotografowali zdarzenia i rozmawiali ze świadkami. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Apelujemy o bezwzględne stosowanie się wszystkich kierujących do znaków i sygnałów drogowych. W wielu przypadkach można uniknąć zdarzeń drogowych, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

KPP TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama