Wtorek, 9 sierpnia 2022 04:15
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Pijany kierowca jechał 95 km/h. Uderzył w znak drogowy. Będzie wysoka grzywna...

Mając ponad 2 promile, jechał w terenie zabudowanym 95 km/h, nie był w stanie zatrzymać pojazdu do kontroli drogowej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Pijany kierowca jechał 95 km/h. Uderzył w znak drogowy. Będzie wysoka grzywna...
Autor: KWP Gdańsk

Policjanci z nowodworskiej drogówki w Mikoszewie zatrzymali do kontroli kierowcę, który pędził w terenie zabudowanym 95 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości 40 km/h. Kierujący podczas zatrzymywania się do kontroli drogowej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał ponad 2 prom alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 29 lipca br. po godz. 8.00 w Mikoszewie. Funkcjonariusze drogówki kontrolowali prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. W pewnym momencie zauważyli pojazd fiata pandę, który pędzi 95 km/h i nie chce zwolnić. Podczas zatrzymania, kierujący pojazdem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny znak drogowy. Mundurowi od razu zauważyli, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu.

27-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu trata prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet więzienie.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama