Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Koncert Bałtyckiej Orkiestry Akademickiej.

start 16.02.2018 godz. 19:00

Akademia Muzyczna

Lokalizacja: Gdańsk, ul. Łąkowa 1-2

W dniu 16 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w Akademii Muzycznej w Gdańsku przy ul. Łąkowej 1-2 odbędzie się koncert orkiestry składającej się z utalentowanych młodych muzyków (studentów) z krajów regionu Morza Bałtyckiego działającej pod nazwą Bałtycka Orkiestra Akademicka - Baltic Academies Orchestra.

Dyrygentem orkiestry jest Guntis Kuzma (z Łotwy).

Program obejmuje:

- M. K. Čiurlionis – "In the Forest"

- P. Vasks – Lauda

- M. Mussorgsky – Night on the Bare Mountain (Nikolay Rimsky-Korsakov version)

- E. Elgar – Enigma Variations

Wstęp wolny

BAO - The Baltic Academies Orchestra (Bałtycka Orkiestra Akademicka) to nowa międzynarodowa inicjatywa, w której pod przewodnictwem Estończyka Kristjana Järvi jako dyrektora artystycznego uczestniczą najlepsi i najbardziej utalentowani młodzi studenci muzyki z akademii muzycznych państw bałtyckich, uzupełnieni o studentów z innych krajów europejskich. Celem BAO jest wypełnienie luki, powstającej pomiędzy edukacją i praktyką zawodową, a także stwarzanie możliwości promowania bałtyckiej muzyki i muzyków. Orkiestra to swoisty tygiel oddanych studentów muzyki, uznanych na całym świecie muzyków i artystów, będących jednocześnie nauczycielami oraz melomanów, którzy tworzą wyjątkową, tętniącą życiem społeczność.

Od 2 do 9 lutego 2018 roku w Tartu w Estonii odbędzie się pierwszy Tydzień Edukacyjny BAO, oferujący coaching i kursy mistrzowskie młodym talentom przygotowującym się do wstąpienia do akademii muzycznej lub tym, którzy właśnie ukończyli studia. Będą oni ćwiczyć i koncertować w Tartu i Tallinie, a następnie udadzą się w pierwszą międzynarodową trasę koncertową, która poprowadzi przez Łotwę (Cēsis, Rēzekne), Litwę (Wilno, Kowno), Polskę (Gdańsk) i na koniec dotrze do Niemiec (Berlin). Trasa będzie świętować 100. rocznicę niepodległości trzech państw bałtyckich, prezentując jednocześnie najwspanialsze utwory estońskie, łotewskie i litewskie oraz światowe klasyki pod batutą Kristjana Järvi (Estonia), Guntisa Kuzmy (Łotwa) i Modestasa Barkauskasa (Litwa).

Bałtycka Orkiestra Akademicka i jej działalność są finansowane przez rządy i fundusze ze wszystkich trzech państw bałtyckich. Dlatego też BAO stanowi przykład wyjątkowej współpracy państw bałtyckich w ramach ważnego wspólnego projektu kulturalnego.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.