LPP x Fashion THINK TANK

start 19.04.2018 godz. 18:00

LPP

koniec 19.04.2018 godz. 19:30

Lokalizacja: Gdańsk, aleja Grunwaldzka 141

Wystawa Across Europe With Best Fashion Illustration w Gdańsku


Nowa odsłona międzynarodowej wystawy Across Europe With Best Fashion Illustration już w Polsce ! W tym roku wystawa gościła już w czterech miastach, obecnie można ją zobaczyć w Galerii Bałtyckiej, a od 23 kwietnia będzie można ją oglądać w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Mieszkańcy Trójmiasta zainteresowani modą i sztuką będą mieli okazję obejrzeć prace ilustratorów mody z całego świata. Wystawie towarzyszyć będzie debata poświęcona pracy w branży mody - LPP x Fashion Think Tank, która odbędzie się 19 kwietnia w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

 

Across Europe With Best Fashion Illustration to wystawa, na której prezentowanych jest ponad 60 prac autorstwa 40 ilustratorów mody z całego świata, m.in.z Mediolanu, Nowego Jorku, Tokio czy Gdańska. Artyści ci na co dzień współpracują z czołowymi domami mody, takimi jak Balenciaga, Ellie Saab czy Oscar de la Renta. Wśród wystawianych prac znajdują się także ilustracje polskich artystek - Katarzyny Smoczyńskiej, na co dzień tworzącej projekty dla znanej polskiej marki Reserved oraz Anny Halarewicz, mającej na koncie współpracę z redakcjami „Harper’s Bazaar” i „Elle”. Na wystawie obejrzeć można również projekty Joanny Gniady, które znalazły się na łamach „Elle Italia” i „The Guardian” czy Karoliny Pawelczyk współpracującej z „BIZUU”, którą zachwycił się sam Marc Jacobs.

 

Prezentowane prace wykonane są różnorodnymi technikami plastycznymi, od akwareli po grafikę cyfrową. Wszystkie łączy chęć przedstawienia kreatywnej idei projektanta, która 
z czasem trafi w ręce technologów odzieży, krawców, a finalnie - do rąk klientów. Wystawa jest dedykowana nie tylko miłośnikom mody, ale także entuzjastom sztuki i designu.

 

- Wystawę organizujemy od niespełna trzech lat, swój debiut miała w listopadzie 2015 roku. Rokrocznie trwa ona kilka miesięcy i średnio co 3 tygodnie pojawia się w innym mieście. Powszechnie modę postrzegamy tylko przez pryzmat witryn sklepowych. Niestety mało kto wie, kto jest odpowiedzialny za wyznaczanie trendów w branży. Autorzy ilustracji prezentowanych na naszej wystawie pracują na co dzień w światowych stolicach mody. W ramach inicjatywy chcemy rzucić światło na prace największych młodych ilustratorów z całego świata. Ponadto, pragniemy również uświadomić, że realizacje polskich artystów mogą śmiało konkurować z pracami twórców z zagranicy – mówi Kajetan Królikiewicz, właściciel wydawnictwa Historia i Sztuka, pomysłodawca i organizator wystawy.

 

Wystawa była prezentowana w galeriach handlowych w Krakowie, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, teraz nadszedł czas na Galerię Bałtycką w Gdańsku. Następna i kończąca tegoroczny cykl odbędzie się w Porcie Lotniczym Gdańsk. Patronat medialny nad wystawą objęła redakcja Fashion Post, natomiast partnerem przedsięwzięcia jest polska firma LPP, właściciel marek odzieżowych: Reserved, Cropp, Mohito, House oraz Sinsay. Partnerstwo w wystawie to kolejny projekt LPP, który promuje młodych, utalentowanych twórców oraz karierę w branży mody.

 

Ważnym momentem gdańskiej wystawy jest debata LPP x Fashion Think Tank, która odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 18:00 w Galerii Bałtyckiej (na poziomie – 1, wejście od alei Grunwaldzkiej, przy sklepie Sinsay). Podczas spotkania goście debaty będą dyskutować o specyfice pracy w branży mody na różnych rynkach z perspektywy duetu projektanta  i kupca. Prelegenci poruszą temat możliwości rozwoju w tym sektorze, opowiedzą o inspiracjach, kreowaniu trendów, a także o tym, jak ważne są kompetencje miękkie podczas pracy nie tylko w zespole projektowym, ale i z partnerami na całym świecie. Dyskusja może zainteresować nie tylko studentów uczelni artystycznych, ale też mieszkańców Gdańska, dla których ważna jest moda, trendy i kultura. Wśród prelegentów będą Starsza Projektantka Reserved - Marzena Śroń i Kupiec Mody Reserved - Beata Mania. Naszym gościem będzie także Michał Zaczyński – dziennikarz i bloger. Debatę poprowadzi Maryna Tomaszewska – ekspert mody i wykładowca. Spotkanie ma charakter otwarty 
i bezpłatny.

 

Wydarzenie powinno zainteresować również tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w branży mody lub byli już z nią związani wcześniej, ale poszukują nowych wyzwań zawodowych w modzie. W dniu debaty od godziny 18:00 zainteresowani będą mieli możliwość odwiedzenia stoiska HR firmy LPP. Otrzymają tam pełen pakiet informacji na temat aktualnych ofert pracy i możliwości rozpoczęcia kariery w branży fashion.   

 

Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z organizatorem wystawy, ponieważ coraz bardziej dostrzegamy, jak wiele można jeszcze zrobić w obszarze edukacji artystycznej. Tak jak w każdej branży, również w modzie, poza wykształceniem cenne jest doświadczenie. Naszym projektem chcemy przybliżyć młodym osobom realia pracy w branży modowej. Nie każdy wie, że istotne jest tu poszukiwanie inspiracji, które staramy się zapewnić projektantom m.in. poprzez wyjazdy służbowe na targi fashion. Powszechnie mówi się o artystach ze światowych stolic mody takich jak Paryż, Nowy Jork czy Londyn, w momencie kiedy my w Polsce również mamy się kim pochwalić. Dowodem na to są chociażby prace polskich ilustratorów, które prezentujemy na wystawie – mówi Patrycja Zbytniewska, Koordynator ds. Projektów Społecznych w LPP.

 

www.lppsa.com FB: @lppkariera IG: discoverLPP

www.modeart.eu FB: @bestfashionillustration IG: @bestfashionillustration

 

LPP SA jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma od 26 lat konsekwentnie prowadzi działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. LPP SA zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Firma posiada sieć niemal 1700 salonów sprzedaży oraz sklepy on-line wszystkich swoich marek i tworzy miejsca pracy dla ok. 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka LPP SA jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.

 

Kontakt dla mediów:

Monika Wszeborowska

PR Manager

Tel.: +48 519 010 990

E-mail: [email protected]

 

Sławomir Ronkowski

Dyrektor ds. Komunikacji i Zrównoważonego Rozwoju

Tel.: 571 448 369

E-mail:  [email protected]

 www.lppsa.com

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.