Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz - warsztaty animacji filmowej.

start 26.05.2018 godz. 14:00

CSW Łaźnia

Lokalizacja: Gdańsk, Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5

Animowanie obiektów przestrzennych Katarzyny Józefowicz - warsztaty animacji filmowej

kiedy: 26-27 maja 2018, sobota 14:00-21:00, niedziela 11:00-18:00
gdzie: CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk - Nowy Port
zapisy na warsztaty: [email protected] (w temacie proszę podać nazwę warsztatów)
uczestnicy: młodzież, dorośli, seniorzy

Prowadzenie: Paweł Prewencki, Robert Turło

Udział w warsztatach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń)

Majowa propozycja warsztatowa to kolejna odsłona zajęć animowanej konwersji z innych dziedzin sztuk plastycznych.

Tym razem będziemy działać przestrzennie, a za filmowo-poklatkową bazę do opracowania posłuży nam wystawa Między słowami Katarzyny Józefowicz, prezentowana w tym czasie w CSW Łaźnia. Katarzyna Józefowicz to artystka i wykładowca gdańskiej ASP, znana z delikatnych, misternych, ażurowych, złożonych prac realizowanych w materii papierowej. Przestrzeń, wieloplan, światło to wspólna płaszczyzna rzeźby i animacji, a także działań poklatkowych, które chcemy zrealizować w papierowym świecie stworzonym przez artystkę.

Mistrzem ceremonii filmowej będzie Paweł Prewencki, realizator i wykładowca animacji z UAP w Poznaniu. Skupimy się głównie na animacji światłem i cieniem oraz odpowiednim ruchu kamery. Nie będziemy ingerować w sam filmowany obiekt - tym zajmiemy się dopiero podczas postprodukcji.

Paweł Prewencki przywiezie ze sobą specjalne urządzenia: kontrolery, slaider i głowice do płynnej pracy poklatkowej umożliwiającej uchwycenie dokładnych sekwencji powtarzalnych zdjęć, panowanie nad zmiennym natężeniem i ruchem światła i kamery. Niektóre z tych elementów będziemy także animować ręcznie.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu Centrum Kreatywności. Projekt Centrum Kreatywności został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa do której nawiązują warsztaty to "Między słowami" Katarzyny Józefowicz. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 26.08.2018 od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-20:00 w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5. Wstęp bezpłatny.

Tytuł gdańskiej wystawy z jednej strony odnosi się do twórczości artystki, z drugiej – opisuje instalację, która zostanie na niej zaprezentowana. Jej głównym motywem jest przypadek, gra słowem, trudno uchwytna, przelotna myśl pojawiająca się w umyśle gdzieś pomiędzy linijkami tekstu.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.