Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Zalewski Śpiewa Niemena - poezja śpiewana, pop.

start 19.07.2018 godz. 20:00

Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Lokalizacja: Sopot, ul. Stanisława Moniuszki 12

Krzysztof Zalewski w towarzystwie Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów, w wyjątkowym projekcie muzycznym ZALEWSKI ŚPIEWA NIEMENA, wystąpi 19 lipca 2018 roku w Operze Leśnej w Sopocie.Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce. Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Ma na swoim koncie dwie znakomite płyty solowe, ale też kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte u boku innych muzyków.

W roku 2017 Krzysztof Zalewski sięgnął do repertuaru ikony polskiej muzyki rozrywkowej, Czesława Niemena. Projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego ogromnym sukcesem. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Za album "Złoto" Zalewski otrzymał trzy nominacje do Fryderyka 2017 a sama płyta szybko pokryła się złotem. Teledysk do piosenki "Miłość Miłość", pochodzącej z płyty, stał się przebojem z ogromną ilością odsłon (obecnie ok. 7mln). Kolejny singiel "Polsko" przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów - raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Zalewski w towarzystwie sióstr Natalii i Pauliny Przybysz oraz czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena takie jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte "Doloniedola" czy "Pielgrzym".

Skład zespołu:
Krzysztof Zalewski - wokal, gitara
Natalia i Paulina Przybysz - chórek
Jurek Zagórski - gitara
Tomasz Duda - saksofon, flet
Jarosław Jóźwik - instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński - bas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.