DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

MOONLIGHT VEHICLE

start 27.10.2018 godz. 19:00

edma.art Impresariat

koniec 27.10.2018 godz. 21:01

Lokalizacja: GDAŃSK, UL. RAJSKA 6

MOONLIGHT VEHICLE

Moonlight Vehicle to prestiżowy, polsko - amerykański spektakl muzyczny zabierający widza w podróż do Ameryki lat dwudziestych XX wieku, czasów prohibicji, pierwszych samochodów i ery jazzu. Główny bohater spektaklu Frank ( Tomasz Stockinger ) to syn imigrantów fascynujący się muzyką, głównie europejską i klasycznym jazzem. Ekscentryk, pracujący jako "przegrywacz" czyli tzw. osoba, która w wydawnictwach muzycznych prezentuje utwory klientom, dorabia koncertując jako wokalista ze swoim pianistą po klubach w USA. Nie potrafi pogodzić się ze zmieniającym wokół światem i ogólnie panującym pędem za nowinkami, za nowym sprzętem muzycznym. Jego funkcja jako "nośnika dźwięku" umiera wraz z nadchodzącym światem gramofonów, płyt . Nie znosi ekstrawagancji na scenie oraz muzyki improwizowanej, uważa to za przejaw arogancji wobec słuchaczy. Sam śpiewając nie zmienia nigdy ani jednej nuty,zapisanej przez kompozytora i zawsze trzyma bezpieczny dystans z publicznością.

 

Przeciwieństwem głównego bohatera jest Afroamerykanka, wokalistka z Nowego Jorku (Siggy Davis), która koncertując ze swoim kontrabasistą również po klubach USA, "wchodzi w drogę" i zabiera publiczność śpiewakowi. Ekstrawagancki ubiór charyzmatycznej wokalistki, jej energetyczny i bezpośredni kontakt z publicznością a do tego niepohamowane improwizacje muzyczne doprowadzają do szału naszego bohatera. Podczas wciągającej fabuły i wielu zwrotów akcji nasz bohater przełamuje swoje stereotypy by ostatecznie wystąpić na jednej scenie z Afroamerykanką.

 

Spektakl jest walką między tym co stare i konserwatywne a tym co pobudza do dalszego rozwoju.

 

Piękna muzyka Gershwina, jazzowe wykonania - w tym duety wokalne, powalające stroje - prosto z pracowni strojów historycznych, przednie projekcje, jazz, znakomity scenariusz. To wszystko przenosi widza w świat, którego dziś już nie ma...

OBSADA AKTORSKA : TOMASZ STOCKINGER, SIGGY DAVIS

OBSADA INSTRUMENTALNA: STEFAN GĄSIENIEC, STAN MICHALAK

MUZYKA: GEORGE GERSHWIN

 

OBEJRZYJ -> https://www.youtube.com/watch?v=-9fedpeSRf4

 

TERMIN: 26.10.2018 r. godz. 19:00
MIEJSCE: Scena Teatralna Domu Technika NOT, ul. Rajska 6, GDAŃSK

BILETY: 99 zł (rzędy od 1 do 3), 89 zł (rzędy od 4 do 16)79 zł (rzędy 17 i 18)

*sprzedaż on-line: edmaart.pl, abilet.pl, kupbilecik.pl

*zamówienia zbiorowe biletów u organizatora: [email protected], tel. 501 28 58 63

 

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.