Chromoterapia - Wystawa malarstwa Magdaleny Giesek

start 05.12.2018 18:00

"Wyspa Skarbów" Gdański Archipelag Kultury

koniec 31.12.2018 18:00

Lokalizacja: Gdańsk, Turystyczna 3

"Wyspa Skarbów" Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na
wernisaż malarstwa i biżuterii artystycznej Magdaleny Giesiek pt.

CHROMOTERAPIA

4 grudnia /wtorek/ 2018 g. 18.00 

"Pasję do malarstwa odkryłam podczas pobytu w Ameryce Południowej w 2002 roku. Rozkoszne pejzaże i egzotyczne kształty otworzyły mnie na kolor, który stał się moją ulubioną formą wyrazu artystycznego" – mówi o sobie Magdalena Giesek, malarka, ilustratorka. I tego koloru w jej pracach nie sposób przeoczyć.

 

Na prezentowanej wystawie zobaczycie Państwo osiemnaście prac z różnych okresów artystki. Większość obrazów zainspirowanych zostało kolorytem i klimatem Kolumbii. Przeważają fantazyjne pejzaże bujnej natury i postacie wycięte z powieści z gatunku realizmu magicznego.

Wystawa została zatytułowana "Chromoterapia", ponieważ takim terminem sympatycy sztuki Magdaleny Giesek określają jej obrazy. Żywe i intensywne barwy szczególnie dobrze wpływają na nastrój w długie, zimowe wieczory.

Oprócz malarstwa artystka pokaże kolekcję biżuterii, w której miniatury obrazów zostały pięknie oprawione w srebrze i szkle. 

Magdalena Giesek – Gdańszczanka, absolwentka Wydziału Nauk Społecznych UG, oraz absolwentka Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW. Pobyt w Ameryce Łacińskiej podczas studiów w dużej mierze zdefiniował jej pracę artystyczną. Od 2002 roku nie rozstaje się z pędzlem, a jej pierwszym płótnem była ściana własnego pokoju. Od tamtej pory malarstwo to jej sposób na życie. Kiedy nie maluje, Magdalena Giesek zajmuje się produkcją filmów videoart autorstwa jej męża, Javiera Bernal- Arevalo. Wspólna praca pary twórców została doceniona m.in. przez Ministerstwo Kultury Kolumbii i przestrzeń artystyczną Flora Ars Natura w Bogocie."

Więcej:

http://www.wyspaskarbow.gak.gda.pl/imprezy/view/1749/date/2018-12-04

https://www.facebook.com/events/358297838274726/

 

ZAPRASZAMY

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.