Hossa
Hossa
Hossa

Nick Wadley w Gdańsku - wernisaż wystawy.

start 13.12.2018 18:00

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2

Lokalizacja: Gdańsk, Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5

ŁAŹNIA 2 Nick Wadley w Gdańsku

ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk Nowy Port

 

Wystawa: 13 grudnia 2018 – 17 lutego 2019
Wernisaż: 13 grudnia 2018, godz. 18:00
Oprowadzanie po wystawie dla mieszkańców Nowego Portu (i nie tylko): 17 stycznia, godz. 18:00
Oprowadzanie z audiodeskrypcją: 13 grudnia, godz. 18:00 (w ramach wernisażu)*
Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym: 15 grudnia, godz. 16:00*
* Zadanie „Nowy Port. W Centrum” realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”


WSTĘP WOLNY


Kuratorka: Jasia Reichardt
Koordynatorka: Emilia Golnik
Współpraca: Agata Janikowska

 

 

 

„W drugim akcie sztuki granej w londyńskim teatrze jeden z bohaterów, potężny mężczyzna zaczął tańczyć – choć wcześniej sprawiał wrażenie kogoś, kto z trudem się porusza. Tańczył sam pośrodku sceny. Poruszał się tak lekko i z takim wdziękiem, że widzom udało się zapomnieć, jaki z niego olbrzym…”

 

Scena, której świadkiem był Nick Wadley stała się inspiracją do stworzenia cyklu rysunków Big man. Te i kilkadziesiąt innych prac wybitnego brytyjskiego historyka sztuki i rysownika będzie można zobaczyć na wystawie Nick Wadley w Gdańsku prezentowanej w CSW ŁAŹNIA 2 Gdańsku Nowym Porcie.

 

Pełne inteligentnego humoru rysunki artysty, to efekt uważnej obserwacji ludzi w pociągach, szpitalu, poczekalniach czy na ulicy. Znajdziemy wśród nich wnikliwie portrety, fantazje na temat zwierząt, przedmiotów oraz rysunki łączące obraz z zabawą słowem, którą Nick Wadley szczególnie lubił.
 

„now + here = nowhere”
 

W swoich pracach nie bał się też eksperymentów formalnych m.in. kserowania rysunków i fotografii w różnych odcieniach i robieniu z nich kolaży czy skanowania szkiców, które później poddawał obróbce komputerowej.

 

Na wystawie w ŁAŹNI 2 zaprezentowanych zostanie ponad 100 prac Nicka Wadleya m.in. satyryczne prace publikowane w latach 90. i na początku XX. wieku w Daily Telegraph Magazine, Royal Academy Magazine oraz w Financial Times, książki różnych autorów z jego ilustracjami czy… gablota osobliwości zawierająca drobne przedmioty wykonane przez Nicka Wadleya i rzeczy podarowane mu przez przyjaciół. Na ekspozycji zostaną też pokazane portrety artysty wykonane przez Franciszkę Themerson. 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.