ANNA MARIA JOPEK KWARTET W SŁUPSKU

start 16.03.2019 godz. 19:00

Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" w Słupsku i Agencja Artystyczna "Around the Music"

koniec 16.03.2019 godz. 21:00

Lokalizacja: Słupsk, ul. Jana Pawła II 3

Zapraszamy na wyjątkowy koncert ANNY MARII JOPEK, która wystąpi 16 marca 2019 roku w sali słupskiej Filharmonii ze znakomitym zespołem muzyków.

Wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem — tak najkrócej można opisać Kwartet Artystki. To team frontmanów i postaci pierwszoligowych na polskiej scenie jazzowej. Muzycy żonglują z łatwością kolorami, formami i stylem.

Po sukcesie albumu „Minione” (płyta uzyskała status podwójnej platyny), licznych koncertach, zarówno w Polsce, jak i za granicą, Anna Maria Jopek stawia sobie kolejne wyzwanie. W październiku 2018, wspólnie z Branfordem Marsalisem, wydała album pt. „Ulotne”, który wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju.  Znajdziemy na nim także osobiste tematy AMJ, często inspirowane ludowymi wątkami.

Na koncercie w Słupsku usłyszymy niektóre utwory z nowej płyty, jak i dobrze już znane kompozycje. Wokalistce na scenie towarzyszyć będą: Krzysztof Herdzin (fortepian), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Paweł Dobrowolski (perkusja).

Sprzedaż biletów prowadzi kasa Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica”, tel. 59 842 38 39. Cena w przedsprzedaży ( do 28 II 2019) – 110 zł, od 1 marca b.r. – 120 zł. Początek koncertu – godzina 19.00.

 

        ANNA MARIA JOPEK - wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Nagrywa i koncertuje na całym świecie. Na światowych scenach występowała z takimi artystami, jak m.in.: Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcabą. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie zaśpiewała w duecie ze Stingiem. Od 2000 roku jej płyty wydawane są na wszystkich kontynentach. Tylko w Polsce rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje, najbardziej ceni sobie kameralne muzyczne spotkania z publicznością.

Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.