Świętujcie Dzień Dziecka w MNG!

start 01.06.2019 13:00

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Lokalizacja: Gdańsk, ul. Cystersów 19

Oddział Etnografii

Promocja książki Brzdęk. Jak złapać dźwięk - warsztaty Bum, świst, brzdęk! Malujemy dźwięk z autorami książki: Agatą Królak, Pawłem i Piotrem Sitkiewiczami oraz Anną Witkowską + autografy

Termin: 1.06.2019, godz. 13.00
Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku/Oddział Etnografii, ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk

Wstęp bezpłatny

Bum, świst, brzdęk! Malujemy dźwięk

Warsztaty dla dzieci, które kochają muzykę, lubią hałasować i chętnie rysują.

Istnieje wiele sposobów, by utrwalić dźwięki i melodie. Można je namalować, opowiedzieć, zapisać. Przełożyć na obrazy, skojarzenia, a nawet całe historie. Czasami dźwięki działają na nas tak mocno, że czuć je nie tylko w uchu, ale i w całym ciele. Muzyka włącza ponadto wspomnienia, wywołuje emocje: od smutku po dziką radość, która nie pozwala ustać w miejscu.

W trakcie warsztatów dzieci spróbują utrwalić dźwięki i melodie, ale nie z pomocą mikrofonu czy pięciolinii, ale ołówka, pędzla i kredek. A przy okazji nauczą się, jak słuchać uważniej, jak łowić dźwięki oraz jak bawić się wyobraźnią.

W trakcie spotkania książka będzie w promocyjnej cenie: 20 zł

O książce:

Brzdęk! Jak złapać dźwięk

Dźwięki czujemy całym ciałem, a nie tylko uchem. Odbieramy je wyobraźnią, a czasami nawet okiem. Bawimy się dźwiękiem. Używamy go do różnych rzeczy. Choć dźwięk to nie motyl ani kotek, umiemy go złapać. Łapiemy go zresztą na co dzień, choć zwykle o tym nie wiemy. Potrafimy go również zakonserwować, niczym ogórki na zimę. Do łapania dźwięków nie potrzeba drogich urządzeń ani policjantów. Wystarczy kartka, kilka kredek, a przede wszystkim – fantazja.

Książka opowiada, jak przeżywać dźwięki. Nie tylko muzykę, ale wszystkie dźwięki, które nas otaczają, a więc zarówno te ładne, jak i brzydkie.

Książka pomaga złapać kilka dźwięków, by mieć je na później.

Książka podpowiada, co robić z dźwiękami, które już złapaliśmy.

Książka pozwala, by po niej rysować.

Koncepcja + tekst: Paweł + Piotr Sitkiewicz

Ilustracje: Agata Królak

Projekt + skład: Anna Witkowska

Książka towarzyszy wystawie Dźwięki pierwotne w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Kuratorzy Anna Ratajczak-Krajka, Krystyna Weiher-Sitkiewicz, Waldemar Elwart.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.