BAZUNA - Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej

start 28.06.2019 08:00

Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY

koniec 30.06.2019 08:00

Lokalizacja: SULĘCZYNO, Sulęczyno

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. W tym roku odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca 2019 r. w Sulęczynie - w pięknym kaszubskim krajobrazie. Prezentacja  konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości obędzie się na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Początek imprezy – piątek, 28 czerwca, godz. 15.00. Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie i poza nią trwać będzie do godzin popołudniowych niedzieli – 30 czerwca. Przez ten czas Sulęczyno żyć będzie piosenką, zogniskowaną w okolicach sceny GOK.

Integralną częścią 47. „Bazuny” jest konkurs piosenki. Mamy nadzieję, że w tym roku także pojawią nowe przeboje, ujawnią się talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej. Udział w konkursie ma charakter otwarty. I tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe będą zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju.

Program „Bazuny” jest bardzo bogaty, do występów w koncertach pozakonkursowych zaprosiliśmy krajową czołówkę wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem publiczności – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.

Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter. Na „Bazunę” przyjeżdżają osoby ceniące spotkania z przyjaciółmi. Przekrój pokoleniowy uczestników jest bardzo szeroki – studenci oraz absolwenci uczelni trójmiejskich z rodzinami. Dzięki wielopokoleniowości i uniwersalności piosenki turystycznej „Bazuna” ma niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną  „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilkaset osób z całego regionu.

Podczas tegorocznej „Bazuny” odbędzie się także regionalne wydarzenie  - pod egidą GOK -  SULĘCZYŃSKI JARMARK SOBÓTKOWY. Przed Bazuną odbędzie się spływ kajakowy.

Podziel się:

Zdjęcia (4)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.