Wystawa: Trzy lub dwa.

start 13.09.2019 19:30

Centrum Sztuki Współczesnej

Lokalizacja: Gdańsk, ul. Jaskółcza 1 (Dolne Miasto)

Wystawa: Trzy lub dwa
Artyści: Jerzy Grzegorski, Igor Omulecki, Arkadiusz Sylwestrowicz
Wernisaż: piątek, 13 września o 19.30 (wstęp wolny), ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto
Kuratorka: Agnieszka Kulazińska

„Trzy lub dwa” to wystawa, na której zaprezentowane zostaną prace trójki artystów, mniej lub bardziej związanych ze środowiskiem łódzkim, skupionym wokół Galerii Wschodniej. Dwóch fotografów, jeden malarz. Artyści biorący udział w wystawie: Jerzy Grzegorski, Igor Omulecki, Arkadiusz Sylwestrowicz to prywatnie znajomi, ich twórczość na pierwszy rzut oka wyraźnie różni się od siebie, łączy ich jednak skłonność do eksperymentowania, poszukiwania nowych ścieżek w tradycyjnym języku sztuki.

„Trzy lub dwa” zatem to wystawa o relacjach, tych zachodzących w świecie artystycznym, ale również o tych, które niosą w sobie potencjał stworzenia czegoś nowego, budowania dodatkowych kontekstów i znaczeń poza pojedynczym dziełem. Ekspozycja zostanie zaaranżowana w taki sposób, by uwypuklić dialog pomiędzy artystami i poszczególnymi pracami. Prace zestawione zostaną ze sobą tak, by zbudować wspólną przestrzeń, nawiązać ze sobą rozmowę.

„Trzy lub dwa” to wystawa o fotografii.
„Trzy lub dwa” to wystawa o malarstwie.
„Trzy lub dwa” to wystawa o artystycznym eksperymencie.
„Trzy lub dwa” to wystawa wciągająca do zabawy pracami trójki artystów i językami dwóch dziedzin sztuki. Po dodaniu trzy i dwa daje pięć. Po odjęciu jeden. Co liczby te oznaczają w numerologii? Znaczenia można mnożyć…

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.