Przestrzeń życzliwości I / Wernisaż wystawy

start 15.10.2019 18:00

GAK Wyspa Skarbów

koniec 15.10.2019 20:00

Lokalizacja: Gdańsk, Turystyczna 3

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza wernisaż wystawy zbiorowej

Przestrzeń życzliwości I

Malarstwo / Grafika / Rzeźba

15 październik / wtorek / godz. 18:00
 

Zapraszamy na wydarzenie, które  otworzy przed odwiedzającymi okna na wielorakie światy wewnętrzne, wynikające wielokulturowego pochodzenia artystów i  ich różnic pokoleniowych.

Wystawa „Przestrzeń Życzliwości” to pierwsza z serii wystaw, które podkreślać będą troskę artystów o rzeczywistość, życie, czujące istoty. Interpretacja tematu jest dowolna i pozostawiamy ją samym twórcom. Mogą akcentować  zarówno stan szczęścia, spokoju i równowagi, jak i pokazać dramatyczne przejawy życia. Ważne by inspiracją była życzliwość samego artysty. Osiowy kierunek wystawy powstał w  wyniku burzy mózgów Doroty Krzyżanowskiej, Wojciecha Felcyna i Danuty Joppek (która to jest inspiratorką wystawy i jej dobrym duchem), a kontynuowany będzie pod kuratelą Doroty Krzyżanowskiej.

Wernisaż będzie transmitowany przez internet i dostępny dla widzów z całej  Polski. Nagranie w wersji edytowanej zostanie udostępnione na odpowiednim kanale YouTube i Vimeo. W ramach wydarzenia przygotujemy też aukcję dodatkowych prac artystów biorących udział w  wystawie  na rzecz charytatywnego celu.

Nasi artyści: Sara Carrillo, Wojciech Erazm Felcyn, Danuta Joppek, Dorota Krzyżanowska, Magdalena Majewska – Keane, Witold Pyzik, Marek Szczęsny, Grażyna Tomaszewska-Sobko, Leszek Bielniak, Małgorzata Wielek, Stefania Krzyżanowska, Waldemar Bartnicki.

 

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na fb

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY WYSPA SKARBÓW
DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUM
ul. Turystyczna 3, 80-680, Gdańsk Wyspa Sobieszewska
tel. 58 323 91 15, e-mail: [email protected]

 

 

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.