Fala Dobra 2019

start 25.11.2019 10:00
koniec 06.12.2019 10:00

Lokalizacja: Trójmiasto

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku i Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku oraz ze szkół i przedszkoli Pozytywnych Inicjatyw śpiewają kolędy i czytają napisaną przez siebie bajkę, aby wesprzeć dzieci pokrzywdzone przemocą.

To już dziewiąta charytatywna płyta „Fala Dobra” płynąca z serc do serc. Przekazując datek na rzecz zbiórki w podziękowaniu otrzymasz płytę w formie świątecznej kartki. W ten sposób pomagasz podopiecznym Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą:

Józef i Helena Kaczkowscy, rodzice ks. Jana Kaczkowskiego

Magdalena Adamowicz, posłanka do Parlamentu Europejskiego

Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańska

Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu

Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni

Prof. Leszek Skrla, śpiewak operowy

Katarzyna Chudzik -Bazydło, śpiewaczka

Agata Dukalska, piosenkarka

Marcelina Wachowiak, wokalistka

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.fala-dobra.pl

Kontakt: Piotr Szeląg, tel. 501 440 695, [email protected]

O tegorocznej idei „Fali Dobra”

- Ks. Janowi Kaczkowskiemu bardzo zależało na tym, by ludzie wzajemnie się szanowali, komunikowali z szacunkiem, a nasze wzajemne relacje były wolne od przemocy. Mają tego świadomość uczniowie naszej szkoły noszącej jego imię oraz Pozytywnej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, ale też innych naszych placówek. Z tego względu postanowili oni, idąc za tą myślą, pomóc rówieśnikom, którzy doświadczają różnego rodzaju agresji i przemocy. Do tego przedsięwzięcia zaprosili osoby, którym ta idea jest szczególnie bliska: rodziców ks. Jana, Panią Magdalenę Adamowicz posłankę do Parlamentu Europejskiego, która sama prowadzi akcję „Imagine there’s no hate”, Panią Aleksandrę Dulkiewicz, Prezydent Gdańska, Pana Jacka Karnowskiego, Prezydenta Sopotu, Pana Wojciecha Szczurka, Prezydenta Gdyni, oraz profesjonalnych artystów śpiewaków – mówi Piotr Szeląg, wiceprezes Pozytywnych Inicjatyw.

W Gdańsku miejscem, gdzie taka pomoc jest niesiona każdego dnia, jest Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) prowadzone przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. CPD to jedna z pięciu takich placówek w Polsce, w której dzieci, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania otrzymują specjalistyczną i kompleksową pomoc pod jednym dachem. Mogą tam bezpiecznie przejść wszystkie niezbędne procedury prawne i sądowe, skorzystać z pomocy psychologów doświadczonych w pracy z dziecięcą traumą oraz innych wykwalifikowanych specjalistów. Na wsparcie podopiecznych placówki zostaną przeznaczone środki ze zbiórki towarzyszącej dystrybucji płyty z kolędami i bajką nagraną przez uczniów i ich gości. Ten projekt pokazuje, jak dzieci wraz z dorosłymi działają, by w naszym otoczeniu było mniej krzywdy i cierpienia, a ci, którzy jej doświadczyli, nie byli sami.

- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ma 28-letnie doświadczenie w pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania. Skrzywdzone dziecko, które nie dostanie odpowiedniego wsparcia, często przez całe życie boryka się z konsekwencjami przeżytej traumy. Niedawno, bo 1 października, świętowaliśmy rozpoczęcie działalności Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku. Projekt „Fala Dobra” jest piękną inicjatywą, która pokazuje nam, jak wiele osób chce wspierać działalność Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku. Przemoc to poważny problem, na który nie może być zgody – mówi Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

- Cieszymy się, że środki zebrane z tegorocznej akcji „Fala Dobra” wesprą podopiecznych Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku. Każde 20 zł przekazane w ramach zbiórki pomoże nam rozpocząć diagnozę psychologiczną dziecka. Dla nas, zespołu CPD, bardzo poruszające jest, że w projekcie biorą udział dzieci i młodzież – rówieśnicy naszych podopiecznych. Wspierani przez wspaniałych artystów i osoby publiczne, znanych gdańszczan, Prezydentów Gdańska, Gdyni oraz Sopotu, wspólnie i bezinteresownie zdecydowali się dawać dzieciom siłę. Dziękujemy im za to i wszystkim, którzy dołączą do zbiórki – mówi Krzysztof Sarzała, koordynator Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

 

Sugerowany datek za płytę w formie kartki bożonarodzeniowej to 20 złotych.

Płyta jest dostępna w Placówkach Pozytywnych Inicjatyw, w internetowym serwisie www.charytatywni.allegro.pl oraz na stronie www.fala-dobra.pl.

Więcej o Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku: https://fdds.pl/nowe-centrum-pomocy-dzieciom-fdds-w-gdansku/

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.