BOTO JAM: Maja Babyszka i goście

start 05.12.2019 21:00

Teatr BOTO

koniec 05.12.2019 23:57

Lokalizacja: Gdańsk, Teatr BOTO

BOTO Jams, czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny. Tym razem gospodarzem będzie Maja Babyszka, która zagra w składzie:

Skład: Maja Babyszka - piano Michał Bąk - kontrabas Maksymilian Kreft - perkusja i goście

**Maja Babyszka **- pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Studentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, jest wychowanką Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium w Berklee College of Music w Bostonie, wkrótce rozpocznie tam naukę.

Brała udział w wielu konkursach w kraju i za granicą. Do ostatnich osiągnięć z zakresu muzyki rozrywkowej i jazzowej należą:

Wyróżnienie dla instrumentalisty na XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, Gdynia 2019

Finał Grand Prix Ladies' Jazz Festival, Gdynia 2018

1 miejsce w kategorii Muzyka Polska - “VII School&Jazz Festiwal”, Lubaczów 2018

Finał konkursu wokalnego "Serca bicie" pamięci Andrzeja Zauchy, Bydgoszcz 2017

Ma na swoim koncie również osiągnięcia z dziedziny pianistyki klasycznej - główne nagrody w międzynarodowych konkursach m. innymi w Paryżu, Mediolanie, Sofii i Rzymie.

Otrzymała stypendium na udział w warsztatach Internal Compass w Izraelu oraz Morningside Music Bridge w Kanadzie. Uczestniczyła także w Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, gdzie w 2018 roku dostała nagrodę główną Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

BILETY: 10 zł Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny Bilety online: https://goout.net/pl/teatry/teatr-boto/itjd/

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.