Śpiewnik domowy

start 15.12.2019 17:00

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

koniec 15.12.2019 18:39

Lokalizacja: Sopot, Moniuszki 12

 

Wykonawcy: Tatjana Hampel- Gierlach |sopran Robert Gierlach |baryton Dagmara Dudzińska |fortepian Polska Filharmonia Kameralna Sopot Wojciech Rajski | dyrygent Tadeusz Deszkiewicz |gospodarz wieczoru

W programie: Pieśni Stanisława Moniuszki ze „Śpiewników domowych”. „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki to zbiór 12 zeszytów zawierających pieśni – w założeniu kompozytora przeznaczone do powszedniego domowego śpiewania dla każdego, które miały odpowiadać różnym nastrojom. „Wiersze starałem się wybierać z najlepszych naszych poetów.” – mówił Moniuszko zapowiadając wydanie „Śpiewników domowych”. To właśnie ze „Śpiewników domowych” znamy tak popularne i lubiane pieśni jak "Prząśniczka”, „Znasz-li ten kraj", "Do Niemna", "Rozmowa", "Trzech budrysów",,"Czaty”, "Dziad i baba". Pieśni usłyszymy w interpretacji Tatjany Hempel- Gierlach i Roberta Gierlacha - dwójki wybitnych solistów związanych z Polską Operą Królewską. Część pieśni zabrzmi w wersji oryginalnej - na głos z towarzyszeniem fortepianu (pianistka- Dagmara Dudzińska), a część w opracowaniu na głos i orkiestrę smyczkową w aranżacjach Kamila Cieślika i Macieja Małeckiego.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerem Koncertu jest Polska Opera Królewska.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.