Spotkanie władz Trójmiasta z przedstawicielami osób z głęboką niepełnosprawnością

start 31.01.2020 09:00
koniec 31.01.2020 12:00

Lokalizacja: Gdańsk, Hotel Holiday Inn ul. Chmielna 1

Serdecznie zapraszamy na Forum na rzecz Osób z Wieloraką Niepełnosprawnością, które odbędzie się w piątek, 31.01.2020 w hotelu Holiday Inn (ul. Chmielna 1, Gdańsk) w godz. 9.00-12.00.

W spotkaniu wezmą udział m.in. wiceprezydenci Gdańska, Gdyni i Wejherowa, pełnomocnicy ds. osób z niepełnosprawnością, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego ROPS i MOPS, oraz parlamentarzyści: Jarosław Wałęsa i senator Ryszard Świlski (łącznie ok.30 os.). Obecne będą również trójmiejskie aktywistki, pani Monika Lewandowska i Joanna Cwojdzińska (PSONI), przedstawiciele ngo i placówek pomocowych.

 Spotkanie to jest odpowiedzią na postulaty zgłaszane zarówno przez lokalne, jak i ogólnopolskie środowisko skupione wokół organizacji wsparcia na rzecz osób najniżej funkcjonujących z niepełnosprawnościami sprzężonymi,  a dotyczące możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń  włodarzy gmin i powiatów w tym zakresie, przedstawienia trudności w  zdefiniowaniu oraz organizacji życia dla tej wymagającej największego wsparcia grupy niepełnosprawnych mieszkańców.

 Spotkanie będzie miało formę debaty/wymiany doświadczeń na temat aktualnej sytuacji, roli samorządów i państwa w projektowaniu wsparcia oraz możliwości i innowacji w tej materii.

Przedstawimy Państwu rekomendacje, jakie udało nam się wypracować w toku prac z samorządami i organizacjami pomocowymi w innych częściach naszego kraju oraz za granicą. Będzie to także okazja do zapoznania się z ciekawymi rozwiązaniami, jakie zostały już wdrożone w innych miastach (np. darmowy transport do placówek pomocowych osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi w Krakowie).

Dla polskiego środowiska osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, ich opiekunów i rodzin, bardzo ważnym jest dotarcie z wiedzą do jak najszerszej rzeszy włodarzy wsi, miast i miasteczek, gmin i powiatów, szerzenie informacji na temat potrzeb systemowego włączenia w życie społeczności lokalnej osób najniżej funkcjonujących oraz możliwości gmin i powiatów w ich zabezpieczaniu.

Podziel się:

Zdjęcia (3)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.