Karnawał z Polską Filharmonią Bałtycką

start 08.01.2022 19:00

Polska Filharmonia Bałtycka

koniec 26.02.2022 19:00

Lokalizacja: Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na pierwsze koncerty w 2022 roku. Po rocznej przerwie wracają do gmachu przy ulicy Ołowianka 1 w Gdańsku koncerty karnawałowe. Karnawał w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej można świętować w każdą sobotę od 8 stycznia do 26 lutego (o godz. 19:00). Melomani w najbliższych tygodniach usłyszą w Filharmonii doskonałych solistów, grających na przeróżnych instrumentach.

Wszystko rozpocznie 8 stycznia Koncert Karnawałowy – W karnawałowym nastroju, czyli żywiołowa, dynamiczna i nastrojowa muzyka Astora Piazzolli w wykonaniu Duo Granat & Kreda. Pod tą nazwą występuje świetny polsko-argentyński duet fortepianowy Tamara Granat i Adrian Kreda. Artyści znają się przeszło 25 lat, wspólnie realizując swoje muzyczne pasje i wizje artystyczne, w tym także projekty z parą taneczną. Właśnie taki projekt z udziałem tancerzy Patrycji Cisowskiej i Jakuba Grzybka, a także perkusisty Krzysztofa Szmańdy i aktorki Ewy Porębskiej zobaczy publiczność „Koncertu Karnawałowego – W karnawałowym nastroju". To projekt muzyczno-taneczny składający się z muzyki Astora Piazzolli z operity „Maria de Buenos Aires" oraz najpiękniejszych tang kompozytora.

 

W kolejne soboty stycznia czekają nas: koncert zespołu Bandonegro wraz z zaproszonymi gośćmi, którzy również sięgną po kompozycje Astora Piazzolli i własnych utworów w koncercie Hola Astor (15.01), słynna Grupa MoCarta razem z zespołem Czas Dla Nas, którzy wykonają program Trzy Konstancje i MoCart (22.01) oraz koncert Pod karnawałowym niebem (29.01), z udziałem Królewskiej Orkiestry Salonowej pod kierunkiem koncertmistrzyni Filharmonii Bałtyckiej Natalii Walewskiej, znakomitymi solistami Julią Iwaszkiewicz (sopran), Łukaszem Wrońskim (tenor) oraz Piotrem Zemłą (baryton), których wesprze na fortepianie i akordeonie Radosław Kruszyna, zaś na marimbie i wibrafonie Piotr i Bartłomiej Suttowie. Wraz z nimi wystąpi Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunessess Musicales, tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku oraz Zespół Rapsodia pod kierunkiem Beaty Stoppy.

Podziel się:

Zdjęcia (4)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.