Tytuły superczempionów pojechały do Cieszymowa

  • 25.04.2016, 09:16
  • Janusz Rokiciński
Tytuły superczempionów pojechały do  Cieszymowa

Podziel się:

Oceń:

Bydło mleczne hodowane na Pomorzu ma się dobrze, zwierzęta prezentują pożądany typ mleczny, a to dobrze świadczy o prawidłowej pracy hodowlanej na terenie województwa pomorskiego, której celem jest doskonalenie populacji bydła miejscowego w kierunku jednostronnie mlecznym.

Pod medialnym patronatem Rolnika Pomorskiego w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie k.Skarszew, w dniach 23-24 kwietnia obyła się III Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego. Towarzyszył jej konkurs plastyczny.
Wystawę zorganizował Polski Związek Hodowców Bydła Mlecznego w Gdańsku któremu przewodniczy Józef Warunek i gdański oddział Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, którym kieruje Regina Stefańska.
 
Superczempionki
Komisji wyceniającej 75 sztuk wystawionego bydła mlecznego przewodniczył Arno Grengs (CONVIS Herdbuch Service Elevage et Genetique Luksmburg). Jurorzy przyznali tytuły czempiona i wiceczempionów w dziewięciu grupach oraz dwa tytuły superczempiona. Oba trafiły do hodowli FORTUNE Cieszymowo Sp. z o.o.
Tytuł superczempiona wystawy w grupie jałowic zdobyła ur. 10.01.2015 r. jałówka (PL005351007371) nr katalogowy 35 a superczempiona w grupie krów urodzona 30.11.2013r. krowa (PL005321472116), nr kat. 78.
- Wystawione zwierzęta prezentowały pożądany typ mleczny, co świadczy o prawidłowej pracy hodowlanej na terenie województwa pomorskiego, której celem jest doskonalenie populacji bydła miejscowego w kierunku jednostronnie mlecznym. Hodowcy wykazali duże zaangażowanie w przygotowaniu zwierząt. Ocena bydła mlecznego przebiegała sprawnie i zgodnie z regulaminem wyceny bydła mlecznego - czytamy w protokole komisji wyceniającej bydło.
W Konkursie Młodego Hodowcy jury oceniło 15 cieląt i przyznało tytuł Miniczempiona Biedronce 81 (PL 005267458526) wystawianej przez Patryka Wierzbickiego z Międzyłęża.
Jurorzy, hodowcy i goście wystawy zgodnie podkreślali wysoki poziom pomorskiej hodowli i chwalili znakomitą organizację wystawy w krytej ujeżdżalni szkoły w Bolesławowie.

Więcej w środę, w papierowym wydaniu Specjalnego numeru (5/49_2) Rolnika Pomorskiego. 

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe