Mieszkańcy solidaryzują się z Piorem Jacyno

  • 24.02.2016, 07:07
  • (AMS)
Mieszkańcy solidaryzują się z Piorem Jacyno

Podziel się:

Oceń:

To był prawdziwy muzyczny maraton, bo w kilku miejscach odbyły się cztery charytatywne koncerty dla Piotra Jacyno. To wokalista znany m.in. z lokalnych koncertów, ale i z telewizyjnej „Bitwy na głosy”. W sobotę kolejna okazja do pomocy.  

Malborczycy nie zawiedli: bilety na koncerty w Piwiarni Warka, w Jazz Club Spiżarnia i Clubie Alfa rozeszły się błyskawicznie. Dochód z tych imprez, jak deklarowali organizatorzy, zostanie w całości przekazany na potrzeby Piotra Jacyno, zwanego przez znajomych Boczkiem. U znanego i z występów na ulicy, i z ekranów telewizorów młodego mężczyzny wykryto białaczkę. Ta informacja poruszyła nie tylko przyjaciół czy bliskich znajomych wokalisty. Dlatego tak szybko znaleźli się chętni nie tylko do organizowania muzycznych wieczorów dedykowanych Piotrowi, ale i muzycy, którzy zdecydowali się wystąpić specjalnie dla niego.

Kto nie mógł dołączyć do tłumów bawiących się w ostatni weekend, cały czas może pomóc. Choćby przy okazji najbliższego koncertu, który odbędzie się 27 lutego (sobota) o godz. 18 w przyzamkowym Karwanie. Wystąpią: Ryszard Rynkowski i jego drużyna z programu "Bitwa na głosy", Alicja Węgrzewska, Monika Kuszyńska oraz przyjaciele Boczka z Malborka i okolic: studio wokalne Balbiny, Paulina Czapla, Patrycja Jewsienia, Violetta Jankowiak, Tadeusz Seibert, zespół harcerzy z ZHP Malbork, ksiądz proboszcz Robert Branicki, Wiktoria Mostowy, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu. W trakcie koncertu prowadzone będą licytacje na rzecz Piotrka.

Bilety w cenie 30 zł od poniedziałku są do nabycia w Informacji Turystycznej na ul. Kościuszki. Ale uwaga, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Samarytanin". Współorganizacja: Przyjaciele Boczka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, ZHP Malbork, Stowarzyszenie Alternatywni, Muzeum Zamkowe. Partnerzy: Urząd Miasta Malborka i Starostwo Powiatowe w Malborku.

- Cieszymy się, że Muzeum Zamkowe włączyło się do naszej akcji i wspiera nasze działanie. Udało nam się zaprosić trzy gwiazdy, które brały udział w „Bitwie na głosy”, programie, który również miał charytatywny cel – mówi Maria Seibert z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. - Koncert będzie bardzo ciekawy. Kto nie zdąży przyjść, zapraszamy na kolejne. Zrobimy wszystko, by Piotr wyszedł z tej choroby i by wiedział, jak wielu ma przyjaciół i jak bardzo go wspierają.

Dla osób które chciałyby pomóc, a nie mogą przyjść na koncerty, podajemy nr konta, na które można wpłacać pieniążki: Stowarzyszenie Samarytanin ze Sztumu, nr konta: 18 2030 0045 1110 0000 0388 0460 z dopiskiem „Dla Piotrka”.

Jednocześnie wszyscy namawiają: zostańcie dawcami szpiku. Dobre uczynki wracają ze zdwojoną siłą. Zarejestrować można się na stronie internetowej www.dkms.pl/zostan-dawca Fundacji DKMS Polska. Tam znajdują się wszystkie użyteczne wskazówki, jak to zrobić.

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe