Mammobus 6 marca

  • 02.03.2016, 11:48
  • (A)
Mammobus 6 marca

Podziel się:

Oceń:

Przypadający w marcu Dzień Kobiet stanowi świetną okazję do zadbania o swoje zdrowie i wykonania profilaktycznej mammografii. Nie czekaj, zarejestruj się już teraz – zachęcają organizatorzy badań.  

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich: dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Czyli wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 6 marca (niedziela) przy sklepie Netto, ul. Władysława Sikorskiego 50.

Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie jest wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i jest bezpłatne, refundowane kobietom co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Ale z badań w mammobusie mogą skorzystać również panie w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat. Te badania wykonywane są w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Co ważne, wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl.

Bez względu na to, do którego z programów kwalifikuje się kobieta chcąca poddać się badaniom w mammobusie, organizator prosi o wcześniejszą rejestrację. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 58 666 24 44. Call Center czynne jest przez siedem dni w tygodniu.  

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe