Od kwietnia NFZ zamyka punkt w Malborku

  • 18.03.2016, 14:08
  • (A)
Od kwietnia NFZ zamyka punkt w Malborku

Podziel się:

Oceń:

Pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że Punkt Obsługi Ubezpieczonych w Malborku, zlokalizowany w budynku Starostwa Powiatowego przy pl. Słowiańskim, będzie czynny tylko do 25 marca. Starosta Mirosław Czapla zwrócił się już do Funduszu o zmianę tej decyzji.  

Starosta napisał do Małgorzaty Paszkiewicz, dyrektor Pomorskiego Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Zwróciłem się z wnioskiem o zmianę decyzji dotyczącej likwidacji Punktu Obsługi Ubezpieczonych w Malborku. Decyzja podjęta została bez konsultacji z władzami samorządowymi oraz jakiejkolwiek informacji. Likwidacja punktu utrudni dostęp mieszkańców powiatu malborskiego, nowodworskiego, sztumskiego, tczewskiego, starogardzkiego i kwidzyńskiego do możliwości wnioskowania i uzyskania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także uzyskania danych dostępowych Zintegrowanego Informatora Pacjenta, uzyskania potwierdzenia na środki pomocnicze, otrzymania karty zaopatrzenia comiesięcznego na pieluchomajtki, zestawy infuzyjne pomp insulinowych, cewki urologiczne, worki stomijne itp. – wylicza Mirosław Czapla, starosta malborski.

Jego zdaniem, mieszkańcy pozbawieni zostaną możliwości leczenia i uprawnień osób ubezpieczonych.

- Likwidacja Punktu Obsługi Ubezpieczonych w Malborku jest decyzją niekorzystną dla mieszkańców sześciu powiatów, którzy od 29 marca zmuszeni będą do załatwiania podstawowych spraw w Gdańsku – ubolewa starosta. – W przypadku, gdyby niezbędną kwestią były powody lokalowe, Starostwo Powiatowe w Malborku jest gotowe użyczyć nieodpłatnie takie pomieszczenia.

Jednak niewiele wskazuje na to, by Fundusz chciał pozostawić malborską placówkę. Przygotował bowiem inne rozwiązania, by umożliwić pacjentom ciągłość w korzystaniu z tych usług, które tylko do 25 marca będą dostępne w punkcie obsługi w Malborku. Po tym terminie będzie się można kontaktować z NFZ za pośrednictwem poczty, Internetu i telefonicznie.  

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe