Jest nowy dyrektor szpitala

  • 09.06.2016, 08:54
  • (AMS)
Jest nowy dyrektor szpitala

Podziel się:

Oceń:

Rada Nadzorcza Powiatowego Centrum Zdrowia obsadziła fotel dyrektora. Zajął go Paweł Chodyniak, 37-latek z Gdańska, który do niedawna kierował szpitalem w Prabutach.

- W pewnym sensie nowy prezes i dyrektor został „ukradziony” ze szpitala w Prabutach – przyznaje Marek Szczypior, szef Rady Nadzorczej Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o.

Powiatowa spółka to dwa szpitale: w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim i obydwoma będzie zarządzał Paweł Chodyniak. Zdaniem przewodniczącego Rady Nadzorczej, to dobry wybór.

- Paweł Chodyniak merytorycznie jest dobrze przygotowany, zna specyfikę naszego szpitala, zwłaszcza że swego czasu były przymiarki do połączenia naszej placówki z tą w Prabutach. Ma wiedzę, ma określone wykształcenie. Jest młody, dynamiczny – wylicza atuty nowego prezesa Marek Szczypior. .

Jednak, choć formalnego konkursu nie było, to szef Rady Nadzorczej zapewnia, że decyzja nie zapadła od razu. I choć nie chce ujawnić nazwisk, to rozważano obsadzenie dyrektorskiego fotela innymi osobami.

- Rozważaliśmy inne kandydatury – zapewnia Szczypior. - Byli, nawet nie tylko miejscowi, ale również z innych powiatów, z pasa nadmorskiego. Prowadziliśmy z nimi rozmowy. Pierwsza odbyła się już 29 kwietnia, a więc tuż po rezygnacji poprzedniego prezesa.

Zastępcą dyrektora ds. medycznych pozostaje Ewa Karamon.

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe