sobota, 20 kwietnia 2024 03:01

Szóste zwycięstwo z rzędu beniaminka z Nowego Stawu

Grom Nowy Staw nie zwalnia tempa w IV lidze, a w najbliższym meczu podejmie Powiśle Dzierzgoń. Nie ma natomiast dobrych wiadomości dla kibiców naszych drużyn z V ligi.

Czwartoligowy Grom nie przestaje zadziwiać. Zespół z Nowego Stawu, beniaminek rozgrywek, odniósł szóste z rzędu zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe Anioły Garczegorze 4:2. Goście prowadzili już 3:0 po bramkach Kamila Piotrowskiego (rzut wolny), Roberta Wesołowskiego i Tomasza Grabowskiego, ale stracili dwa gole (w tym jedno trafienie samobójcze Dawida Potoczka) i zaczęło robić się nerwowo. W 84 minucie sytuację uspokoił Wesołowski, zdobywając swoją drugą bramkę.

Grom: Jóźwiak - Golicki, Potoczek (82 Miśkiewicz), Błażek, Knopik (46 Jagodziński) - Styś, Daukszys, Piotrowski, Wesołowski - Grabowski (82 Luzeńczyk), Drewek.

Bardzo ciekawe spotkanie czeka nowostawskich kibiców w najbliższą sobotę. Grom (3 miejsce, 25 pkt) podejmie o godz. 13 Powiśle Dzierzgoń (7 m., 23 pkt). W tabeli IV ligi z 31 pkt na koncie prowadzi Wierzyca Pelplin.

W V lidze złe wieści napłynęły ze Starego Miasta dla kibiców Pomezanii. Malborska drużyna przegrała niespodziewanie z Powiślem II Dzierzgoń 0:1. Bramka, która przesądziła o porażce podopiecznych trenera Sebastiana Ratajczyka, padła na około 20 minut przed końcem.

Pomezania: Dębowski – Wilk, Jeleń, Jurczyk, Kobyliński (57 Konwa) – Sobieraj, Gdela, Ziemak, Dryjas, Rekowski (57 Marszałek) – Bełz.

Malborczycy, którzy spadli na piąte miejsce w tabeli (21 pkt), w najbliższą sobotę, 5 listopada, zagrają u siebie z Gwiazdą Karsin (9 m., 16 pkt).

W złych nastrojach wracali z ostatniego meczu także piłkarze piątoligowych Błękitnych Stare Pole. Przegrali na wyjeździe z aspirującą do awansu Radunią Stężyca aż 0:6. Małym usprawiedliwieniem jest fakt, że na ławce rezerwowych trener Tomasz Mazurek miał do dyspozycji tylko dwóch zawodników z pola gry. Do przerwy staropolanie przegrywali 0:2, po godzinie gry już 0:4, a potem wystarczyły dwie minuty (między 78 a 80), by stracili kolejne bramki.

Błękitni: Sosna - Orłowski, Kończyński, Marcin Rychlik, Maciej Rychlik - Napiątek, Kurek, Rogowski, Szymanowski – Tomczyk (75 Podwojewski, Zielonka (46 Wróblewski).

W sobotę o godz. 13 staropolanie (12 m., 9 pkt) podejmą Wisłę Korzeniewo (15 m., 1 pkt).

Z rozgrywek piątoligowych wycofał się ostatni w tabeli Gryf 2009 Tczew i anulowano wszystkie wyniki z udziałem tego zespołu. Dotyczy to m.in. Pomezanii i Błękitnych, które na boisku wygrały z tczewianami, ale te punkty zostały odpisane w tabeli. Na prowadzeniu są Żuławy Nowy Dwór Gdański (28 pkt), o punkt wyprzedzające rezerwy Chojniczanki i o pięć Radunię.