Prędkość na celowniku

  • 17.11.2016, 10:05
  • (A)
Prędkość na celowniku

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego malborskiej komendy przeprowadzili działania "Prędkość". Jest to jedna z wielu cyklicznie powtarzanych akcji, która ma na celu sprawdzenie, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości. Na brak zajęcia nie narzekali.

Akcja była przeprowadzona na drogach powiatu malborskiego. To tam policyjne patrole wyposażone w mierniki prędkości zatrzymywały kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach i trzeźwość kierujących. 
Efekty? Podczas akcji policjanci skontrolowali 35 pojazdów. Wobec kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością nałożono 21 mandatów karnych. Jeden kierowca otrzymał mandat za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W działaniach policjantów wspierali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. I zapewniają, że wcale nie chodzi o karanie zmotoryzowanych, ale raczej o ich nieustanne edukowanie. Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być już przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność.

W wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe