Policjanci pomagają bezdomnym

  • 18.11.2016, 08:20
  • Admin Admin
Policjanci pomagają bezdomnym

Podziel się:

Oceń:

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Dlatego też każdego roku w tym czasie policjanci monitorują sytuację i proponują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Malborscy policjanci pomogli już dwóm osobom bezdomnym, które znalazły schronienie w Centrum Socjalnym Domu „Fides” w Malborku. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę innych osób.

Jesienno-zimowa pora to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych. Często znajdują one schronienie w opuszczonych budynkach, altankach, na terenie ogródków działkowych czy parkach. Malborscy policjanci wraz z obniżaniem się temperatury powietrza na dworze systematycznie monitorują te miejsca, w których mogą przebywać bezdomni.

Mundurowi, aby zapobiec zamarznięciom, współpracują ze strażą miejską, strażą ochrony kolei, strażą leśną i ośrodkami pomocy społecznej. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy. Od początku listopada br. dwóch bezdomnych mężczyzn błąkających się na terenie miasta skorzystało z oferowanej im przez policjantów pomocy w znalezieniu schronienia. Mundurowi przewieźli potrzebujących do domu opieki „Fides”, gdzie czekał na nich ciepły posiłek i nocleg. Oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy.

Także malborscy policjanci, mający wiedzę na ten temat informują ośrodek pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu. Policjanci apelują, że jeżeli widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 997 lub 112. Każde zgłoszenie będzie sprawdzane.

Admin Admin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe