Pływacki sprawdzian i Grand Prix Polski

  • 22.11.2016, 08:18
  • (as)
Pływacki sprawdzian i Grand Prix Polski

Podziel się:

Oceń:

Zawodnicy MAL WOPR dobrze spisali się w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej, a Alicja Krauze startowała w kolejnych zawodach Pucharu Polski.

Pomorskie zawody w ramach ogólnopolskiego sprawdzianu odbyły się w Gdańsku. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Pływackiego, to wymóg dla zawodników, którzy w tym roku kończą 11 i 12 lat, a chcieliby wystąpić w przyszłorocznych mistrzostwach Polski 12- i 13-latków. Sprawdzian polega na przepłynięciu dwóch obowiązkowych dystansów: 200 m stylem zmiennym i 400 m lub 800 m stylem dowolnym.

Malborscy pływacy, na czele z multirekordzistką okręgu gdańskiego i posiadaczką jednego rekordu Polski - Pauliną Cierpiałowską, spisali się bardzo dobrze.

- Paulina dystans 400 m stylem dowolnym pokonała w czasie o 3 sekundy gorszym od jej własnego rekordu okręgu ustanowionego tydzień wcześniej w Kościerzynie. W drugim ze swoich startów po raz kolejny poprawiła rekord okręgu należący do niej samej od kwietnia tego roku. Podczas kwietniowych zawodów w Słupsku dystans 200 m stylem zmiennym pokonała w czasie 2.41,98 minuty, a teraz zajęło jej to 2.37,61 – informuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.
W trakcie sprawdzianu było więcej powodów do radości. Konrad Patoka, wyrastający na czołowego 11-latka województwa, wygrał na 400 m stylem dowolnym, wyprzedzając o kilka sekund... swojego klubowego kolegę, Jakuba Grapentyna (rekord życiowy tego drugiego). Na 200 m stylem zmiennym „życiówki” ustanowiły Nadia Walentynowicz i Liliana Szpaczyńska.
- Wśród zawodników 13-letnich, po raz pierwszy w swoich karierach pokonujących morderczy dystans 800 m stylem dowolnym, na wyróżnienie zasługują Cezary Gwiazdowski i Alicja Lewandowska, którzy poprawili „życiówki” w konkurencji 200 m stylem zmiennym, oraz Maciej Kowalski, który zajął najlepszą lokatę w klasyfikacji naszych zawodników – relacjonuje Iwona Ciecholewska.
Wyniki uzyskane podczas zawodów w Gdańsku zostaną wkrótce zestawione z rezultatami z pozostałych miejsc rywalizacji i powstanie ogólnopolska klasyfikacja sprawdzianu.
W weekend w swoich trzecich zawodach z cyklu Grand Prix Polski startowała 15-letnia Alicja Krauze. W swoich koronnych konkurencjach na 200, 400 i 800 m stylem dowolnym zajmowała odpowiednio 8, 5 i 4 lokatę wśród piętnastoletnich pływaczek. W zawodach w Termach Maltańskich w Poznaniu wzięło udział aż 791 reprezentantów 126 klubów z całego kraju.
- Mimo braku stabilizacji formy, nasza pływaczka zanotowała progres w porównaniu z wynikami z pierwszych zawodów Grand Prix w Łodzi. Nie udało się jej, co prawda, poprawić rekordów życiowych, ale uzyskane czasy pozwalają wierzyć w poprawienie ich jeszcze w tym sezonie – wyjaśnia Iwona Ciecholewska. - Starty wśród takich mistrzów jak Paweł Korzeniowski, Radek Kawęcki, Konrad Czerniak, Alicja Tchórz czy Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk dodają pewności siebie i pozwalają Alicji na nabranie doświadczenia niezbędnego do startów w wielkich imprezach.

(as)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe