Mała Weronika była gościem honorowym wieczoru

  • 22.11.2016, 09:42
  • (SZ)
Mała Weronika była gościem honorowym wieczoru

Podziel się:

Oceń:

Dla małej Weroniki Żarskiej zagrali i zaśpiewali w przyzamkowym Karwanie Patrycja Jewsienia i zespół By the Way. To był wzruszający koncert, któremu przysłuchiwała się chora trzylatka.  

Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Nasz Wielbark. To nie pierwsza taka akcja tej organizacji, która chętnie włącza się w niesienie pomocy potrzebującym, zwłaszcza dzieciom. Tym razem chodzi o trzyletnią Weronikę Żarską, która potrzebuje regularnej rehabilitacji, bo zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wodogłowiem, niedowładem górnej i dolnej kończyny po lewej stronie ciała oraz niedowidzeniem lewego oka. Rodzice, w miarę swoich możliwości ,wysyłają najmłodszą córkę na specjalistyczne turnusy dwa razy do roku. Podpowiedzi lekarzy prowadzących Weronikę, aby skutki były widoczne rehabilitacji, powinno być przynajmniej sześć rocznie. Jeden dwutygodniowy turnus kosztuje ok. 6 tys. zł.

I właśnie na takie kosztowne, ale bardzo pomocne wyjazdy przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży biletów na czwartkowy koncert. Było to wyjątkowe wydarzenie, które uświetnili swoimi występami Patrycja Jewsienia i malborski zespół By The Way.
To nie koniec malborskich inicjatyw, które mają pomóc dzielnej trzylatce. W ostatnich dniach listopada odbędzie się jeszcze Andrzejkowy Bal Charytatywny „Przyjaciele dla Weroniki”. Ale wejściówki zostały już wyprzedane. Podczas zabawy zaplanowane zostały licytacje podarowanych przedmiotów.

(SZ)

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe