O rewitalizacji miasta podczas spaceru

  • 23.11.2016, 09:12
  • (as)
O rewitalizacji miasta podczas spaceru

Podziel się:

Oceń:

Trwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Temat był omawiany podczas sobotniego spaceru ulicami miasta.  

W rewitalizacji najważniejszy jest człowiek, to on ma tchnąć życie w nieco mniej aktywne, nieco zapuszczone miejskie tereny.

- To mieszkańcy mają tworzyć proces rewitalizacji, a miasto ma stwarzać warunki, aby mieszkańcy mogli się realizować. Potrzebujemy od nich pomysłów i aktywności. Proces rewitalizacji nie tylko skłania się ku architekturze, ale jest przede wszystkim procesem społecznym – podkreśla Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

Jak informują malborscy urzędnicy, przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały wraz z załącznikami w postaci diagnozy potwierdzającej spełnienie przez obydwa obszary przesłanek do ich wyznaczenia oraz mapy wskazującej ich granice. Z wyjściową wersją dokumentu można zapoznać się na stronie internetowej www.bip.malbork.pl w zakładce „MALBORK NA PLUS”.

- Po analizie wyłoniliśmy trzy obszary najbardziej zdegradowane i skupiamy się teraz na sposobach ich rewitalizacji. Obejmują fragment centrum poniżej al. Rodła i Śródmieścia oraz odcinek ul. Armii Krajowej – informuje Ewelina Tałałaj, miejska konserwator zabytków w Malborku. - Ten obszar poprzez nagromadzenie problemów społecznych, gospodarczych i architektonicznych został zakwalifikowany do rewitalizacji jako najbardziej zdegradowany.

Zbieranie uwag potrwa do 30 listopada (środa). Można przekazać swoje uwagi pisemnie, korzystając ze specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie internetowej www.bip.malbork.pl w zakładce „MALBORK NA PLUS”. Wypełniony można odesłać, korzystając z poczty elektronicznej: [email protected], poczty tradycyjnej: Urząd Miasta, pl. Słowiański 5, 82-200 Malbork z dopiskiem „Rewitalizacja” lub dostarczyć do Biura Obsługi Interesanta, które znajduje się na parterze magistratu.

Te wnioski, pomysły i sugestie mogą przekazywać mieszkańcy obszaru rewitalizacji, ale i pozostali malborczycy. Interesariuszami są również właściciele, użytkownicy wieczyści nieruchomości i podmioty zarządzające nieruchomościami znajdującymi się w obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego. Uwagi mogą przekazywać podmioty gospodarcze prowadzące i zamierzające prowadzić na obszarze miasta działalność gospodarczą, a także te, które prowadzą lub przymierzają się do uruchomienia działalności społecznej, w tym organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Konsultacje przeznaczone są także dla jednostek organizacyjnych samorządu i instytucji publicznych.

Wszelkich informacji w sprawie uchwały będącej przedmiotem konsultacji udzielają: Roman Milanowski, naczelnik Wydziału Inżynierii i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych, pod nr. tel. 55 629 04 90, jego zastępczyni, Monika Sasin, pod nr. tel. 55 629 04 11, Anna Olkowska-Jacyno, doradca burmistrza ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych, pod nr. tel. 55 629 04 04, Katarzyna Kostrzewa-Rzoska, naczelnik Wydziału Rozwoju i Gospodarki Przestrzennej, pod nr. tel. 55 629 04 58 i Ewelina Tałałaj, miejski konserwator zabytków, pod nr. tel. 55 629 04 30.

(as)

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe