Metafory Muzyczne 2016

  • 24.11.2016, 08:18
  • (A)
Metafory Muzyczne 2016

Podziel się:

Oceń:

Zbliża się druga edycja „Metafor Muzycznych” w Malborku, w ramach których w zamkowym kościele będzie można obejrzeć spektakl muzyczny „Przenikanie”. Poprzedzi go casting dla młodych artystów.

27 listopada (niedziela) o godz. 15 w Szpitalu Jerozolimskim przy ul. Armii Krajowej 68 w Malborku odbędzie się próba oraz casting dla dzieci do spektaklu „Przenikanie”.Pierwsze zajęcia polegające na kształtowaniu postawy oraz odwagi scenicznej i muzycznej poprowadzi Bożena Belcarz. Następnie - artyści Marzena Lamch-Łoniewska (wokalista, aktorka) i Adam Łoniewski (reżyser, aktor).

Wyłonieni drogą przesłuchań młodzi artyści będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach wokalno-aktorskich, które potrwają od 29 listopada do 3 grudnia.

Jak tłumaczą organizatorzy, warsztaty poprzedzające koncert mają za zadanie przygotować do innej jakości percypowania dźwięku, nauczyć wykorzystywać własne wibracje do transformacji życia, podniesienia jakości przeżywania chwili obecnej, kreatywnie wykorzystywać własne możliwości wokalne. Duża część warsztatów adresowana jest do dzieci i młodzieży. Warsztaty mają pobudzać wyobraźnie muzyczną i teatralną. Zarówno koncert, jak i warsztaty kładą nacisk na przestrzeń w której zaciera się granica pomiędzy sztuką a duchowością. Kształtują postawę wrażliwości na treści transcendentalne w muzyce.
Owocem warsztatów będzie spektakl muzyczny „Przenikanie”, który odbędzie się 3 grudnia (sobota) o godzinie 18 w kościele Najświętszej Marii Panny w Muzeum Zamkowego w Malborku. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji. Jak tłumaczą pomysłodawcy, podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni ludów skandynawskich, ludowe pieśni obrzędowe, pieśni Słowian, Białorusinów, chorał krzyżacki, średniowieczne pieśni pielgrzymkowe. Zostaną również przedstawione mantry, pieśni rytualne, sardyński i mongolski śpiew gardłowy, pieśni ziemi, ognia, powietrza i wody, a wszystko to w dźwiękach mis i piramid kryształowych.

- Podczas koncertu mamy możliwość niemalże fizycznego doświadczenia dźwięku i jego bezpośredniego wpływu na organizm (tak jest w przypadku mis i piramid kryształowych). Muzycy wywodzący się z najróżniejszych tradycji od lat związani z alternatywnym środowiskiem folkowym gwarantują podróż, która dla wielu zarówno od strony przeżyć duchowych, jak i artystycznych jest podróżą życia, w której dzięki sięganiu do muzyki naszych przodków coraz bardziej dowiadujemy się, kim jesteśmy - wyjaśnia Bożena Belcarz.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe