To już ostatni tydzień głosowania

  • 25.11.2016, 07:53
  • (AMS)
To już ostatni tydzień głosowania

Podziel się:

Oceń:

Do 30 listopada (środa) można oddać głos na zadania, które mieszkańcy zgłosili do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Każdy z głosujących ma prawo udzielić poparcia pięciu projektom.  

 

Głosować może każdy mieszkaniec Malborka, który ukończył 16 lat. Można to zrobić wchodząc na stronę internetową www.budzetowytelski.malbork.pl, wysyłając kartę do głosowania pocztą na adres Urzędu Miasta, pl. Słowiański lub osobiście przekazać ją w Biurze Obsługi Interesanta na parterze magistratu.

Ale uwaga, każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz. Oznacza to, że może głosować alternatywnie: albo oddać tylko jedna papierowa kartę do głosowania, albo na stronie internetowej. Wyboru dokonuje się poprzez postawienie znaku X w kratce obok nazwy zadania. Głos będzie ważny, gdy głosujący wybierze maksymalnie pięć spośród wszystkich przedstawionych na karcie do głosowania zadań, które jego zdaniem są najważniejsze. Aby wypełnić formularz, trzeba podać nr PESEL oraz imię ojca.

Propozycje zadań, które uzyskają największą liczbę głosów mieszkańców, zostaną przedstawione burmistrzowi do 15 grudnia. W przypadku uzyskania równej liczby głosów przez dwa lub więcej zadań, o kolejności na liście decyduje wartość zadania, tj. zadania zostaną umieszczone na liście od zadania najmniej do najbardziej kosztownego. W pierwszej kolejności rekomendowane są zadania o mniejszej wartości. Rekomendowane do realizacji będą te zadania z list, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania środków.

Łączny szacowany koszt wniosków dopuszczonych do głosowania wynosi 1 mln 748 tys. 620,33 zł. Planowana na 2017 r. kwota na wszystkie projekty to 500 tys. zł. 

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe