Są możliwości założenia własnej firmy

  • 25.11.2016, 09:36
  • (BG)
Są możliwości założenia własnej firmy

Podziel się:

Oceń:

W miniony czwartek odbył się Dzień Przedsiębiorczości i Indywidualnej Działalności Gospodarczej organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości.  

To Powiatowy Urząd Pracy w Malborku wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku organizuje Pomorski Dzień Przedsiębiorczości, a także Dni Indywidualnej Działalności Gospodarczej.

- Gościliśmy instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości, jak i przedstawicieli działalności gospodarczej z dofinansowania PUP. Cały czas dążymy do tego, aby w Malborku były coraz lepsze warunki do inwestowania – podkreśla Aleksandra Krupińska, specjalista ds. programów, doradca w sprawie otwierania indywidualnej działalności gospodarczej, refundacji kosztów stanowiska pracy dla pracodawców w Powiatowym Urzędzie Pracy. - Można zauważyć, że jest tendencja wzrostowa: młodzi i starsi chcą zakładać własne działalności gospodarcze. To, co zniechęca do otwierania własnych biznesów, to przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Podatki w naszym kraju są bardzo wysokie, nawet ten tzw. niski ZUS jest wysoki dla osoby, która po raz pierwszy otwiera działalność gospodarczą. Na pewno obniżenie podatków poprawiłoby tę sytuację. Potrzeba zachęcić lokalnych przedsiębiorców by inwestowali w Malborku. Kto jest zainteresowany uruchomieniem własnej firmy i chciałby z korzystać z doradztwa i dofinansowania PUP, może odwiedzić doradcę w siedzibie PUP, ul. Armii Krajowej 70, pierwsze piętro, pok. nr 10.

- Każda osoba, która pragnie założyć indywidualną działalność gospodarczą, w pierwszej kolejności może skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym na temat pomysłu. Nasza rola to przede wszystkim ocena wyboru profilu działalności gospodarczej, ocena, czy ta działalność jest zgodna z predyspozycjami zawodowymi. Podczas takiej rozmowy widać czy taka osoba jest gotowa do podjęcia ryzyka, czy ma predyspozycje do zarządzania własnym biznesem – dodaje Anna Michalak, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. - Bardzo często uświadamiamy naszych klientów o plusach i minusach prowadzenia działalności gospodarczej. Informujemy o tym, że to jest praca całodobowa, o wnoszeniu opłat, reklamowaniu. Po takiej konsultacji często dochodzi do przemodelowania pomysłu na działalność gospodarczą lub założenie firmy odkłada się w czasie.

(BG)

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe