O sytuacji w kraju i mieszkaniach

  • 29.11.2016, 08:50
  • (A)
O sytuacji w kraju i mieszkaniach

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu malborczycy spotkali się z Kazimierzem Smolińskim, posłem na Sejm RP, wiceministrem infrastruktury.

Jak podsumowuje parlamentarzysta, była to okazja nie tylko do wysłuchania problemów, spraw, oczekiwań społecznych, ale również do przedstawienia najważniejszych projektów, które już przyjął i nad którymi pracuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.
Kazimierz Smoliński sporo czasu poświęcił m.in. ochronie spółek skarbu państwa, poprawie sytuacji Poczty Polskiej, obniżeniu wieku emerytalnego, zmianach w sądownictwie. Mówił również o problemach z Trybunałem Konstytucyjnym i Komisją Europejską, która wobec polskiego rządu wszczyna postępowania.
Parlamentarzysta przedstawił także najważniejsze planowane inwestycje na Pomorzu, m.in. przekop Mierzei Wiślanej czy budowę lokali w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego

- Jaka jest szansa, by w Malborku były realizowane inwestycje w ramach programu „Mieszkanie plus” - pytał Tomasz Klonowski z malborskiego PiS, radny miejski.

- Jeżeli byłby to grunt uzbrojony, z aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, myślę, że będziemy to realizować. W Malborku są nieruchomości należące do skarbu państwa – mówił wiceminister Kazimierz Smoliński.

Władze miasta zapewniają, że są zainteresowane dołączeniem do Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jako potencjalnie możliwe do zagospodarowania w ten sposób w piśmie do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wskazano tereny położone w południowej części miasta. Na razie grunt znajduje się w zasobach Agencji Nieruchomości Rolnych, jednak przewidziano tam zabudowę wielorodzinną.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe