Kontrabasowe melodie wypełniły Karwan

  • 29.11.2016, 10:02
  • (SZ)
Kontrabasowe melodie wypełniły Karwan

Podziel się:

Oceń:

Za nami kolejna odsłona Zamkowych Kameraliów. Tym razem malborscy melomani wysłuchali Miloslava Gajdoša z towarzyszeniem kwintetu fortepianowego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Koncert odbył się w ramach V Pomorskich Dni Kontrabasowych.

Miloslav Gajdoš to czeski wirtuoz i wizjoner kontrabasu, wybitny pedagog, kompozytor i juror międzynarodowych konkursów muzycznych. Uważany jest za jednego z ojców współczesnego kontrabasu. Jest jedynym w świecie kontrabasistą klasycznym, który śpiewa równocześnie akompaniując sobie na kontrabasie. Regularnie koncertuje w Europie, Ameryce i Azji.
Koncert w Malborku odbył się w ramach cyklu Zamkowe Kameralia i V Pomorskich Dni Kontrabasowych. Miloslavowi Gajdosowi, który przedstawił „Melodie z Banatu”, towarzyszył kwintet fortepianowy w składzie: Paweł Kukliński - I skrzypce, Natalia Kasprzak - II skrzypce, Błażej Maliszewski - altówka, Karol Sokołowski - wiolonczela, Elżbieta Pasierowska - Kołodziej – fortepian.

Współorganizatorami koncertu byli: Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku, Malborskie Stowarzyszenie OŚ, Muzeum Zamkowe w Malborku, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Starogardzkie Centrum Kultury. Partnerami malborskiego koncertu byli: Firma Henglewscy, Studio Edukacji Muzycznej „Nutka” w Malborku.

- Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji koncertu Miloslava Gajdosa. Szczególne podziękowania kierujemy do trzech pań, które okazały nam wielkie wsparcie: Małgorzaty Osuchowskiej, właścicielce restauracji "Piwniczka" za ugoszczenie muzyków, Marty Szewczyk, która wspaniale poprowadziła koncert oraz Beaty Grudzieckiej z Pracowni Ceramicznej "Stare Miasto", w której wykonała piękne prezenty dla naszych gości – wyliczają członkowie Malborskiego Stowarzyszenia OŚ.

Kolejny koncert odbędzie się w grudniu.

(SZ)

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe