Co ciekawego na dużym ekranie w grudniu. Helios flesh kinowy !

  • 02.12.2016, 15:02
  • GT 86
Co ciekawego na dużym ekranie w grudniu. Helios flesh kinowy !

Podziel się:

Oceń:

Nie trudno się domyśleć – spoglądając na zestawienie premier grudniowych – jaki film zbierze największą, najbardziej zagorzałą publiczność. „Gwiezdne wojny” po raz ósmy w wersji fabularnej pojawią się na ekranach niemal dokładnie w połowie miesiąca, 15. Grudnia. Oprócz nowej odsłony sagi Georga Lucasa w kinach zobaczymy również m.in. Chrisa Pratta i Jennifer Lawrence („Pasażerowie”) oraz Toma Hanksa i Aarona Eckharta („Sully”).

Pierwszy weekend grudniowy to wysyp aż 4 premier w tczewskim kinie. „Underworld: Więzy krwi” to dynamiczne kino akcji z dużą dawką grozy, „Kubo i dwie struny” animacja od producenta „Pudłaków” a „Diabelski młyn” horror w stylu europejskim. Najciekawiej spośród nowości tego weekendu zapowiada się jednak powrót do reżyserskiego fachu legendy kina, Clinta Eastwooda, który opowie nam prawdziwą historię Chesleya "Sully'ego" Sullenbergera, pilota który wylądował uszkodzonym samolotem pasażerskim na rzece Hudson w Nowym Jorku. W roli tytułowej zobaczymy kolejną, wielką postać w świecie hollywoodzkich filmowców, 2-krotnie nagrodzonego Oscarem, Toma Hanksa (statuetki otrzymał za role w filmach „Filadelfia” i „Forest Gump”). Film „Sully” Eastwooda wymieniany jest wśród nieoficjalnych kandydatów do nominacji oscarowych za 2016 rok. A śledząc historię tego konkursu (którego jury regularnie zarzuca się stronnicze podejście do kina amerykańskiego, portretującego tamtejszych bohaterów narodowych) możemy tych nominacji być niemal pewni.

 

Dzień po premierze wspomnianych filmów na najmłodszych czekać będzie nie lada wydarzenie – weekend Mikołajkowy (3-4.12), który obfitował będzie w atrakcje: od zajęć plastycznych, przez kącik talentów, aż po konkursy na salach przed wybranymi seansami. Pierwszy, repertuarowy tydzień grudnia to również przedpremierowy pokaz komedii „Firmowa gwiazdka” podczas Kina Kobiet oraz filmowe nawiązanie do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w polskich „Listach do M. 2”. Oba pokazy zaplanowano na 8. grudnia.

 

Z okazji Mikołajek pomyślano też o tych kino filach, którzy lubią zarywać noce na oglądaniu filmów. Dla nich najbardziej trafioną propozycją będzie Nocny Maraton Filmowy z komediami i...horrorami. To słodko-gorzkie połączenie zagwarantuje nam komplikacja tytułów: wspomnianej już „Firmowej gwiazdki”, „Asów bez kasy”, „Osaczonej” i (również opisanego na wstępie) „Diabelskiego młynu”. W cyklu Kino Konesera natomiast będziemy mogli nadrobić te obrazy, które nie trafiły do regularnego repertuaru tczewskiego multipleksu. W grudniu w ramach Konesera między innymi „Zwierzęta nocy” Toma Forda oraz wzruszający „Lion. Droga do domu”, gdzie w rolę główną wcielił się urodzony w Londynie, a pochodzący z Azji, Dev Patel – gwiazda „Slumdoga” oraz „Hotelu Marigold”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie między innymi Nicole Kidman i Rooney Mara.

 

Jeszcze przed świątecznym zawirowaniem nową historię przedstawią nam w końcu twórcy „Łotra 1. Gwiezdnych wojen”. Tym razem reżyserską schedę po J.J.Abramsie (stał za kamerą poprzedniej części, „Przebudzenia mocy”) przejął Gareth Edwards („Godzilla”) i zapewne wielu zastanawia się, czy sprosta kolosalnym wymaganiom, jakie stawiają przed premierą każdej nowej odsłony sagi jej fani. Na to pytanie pierwsze odpowiedzi poznamy już 15. Grudnia – po pierwszych, premierowych pokazach „Łotra...”.

 

WEEKEND MIKOŁAJKOWY 3-4.12

Animacje w holu kina w godz. 10:00-15:00, wizyta Mikołaja, konkursy przed wybranymi seansami – wśród nich między innymi Pierwszy Raz w Kinie z filmem „Rodzina Treflików” 4.12 o godz. 12:15.

 

FILMOWE PORANKI

4.12 „Przygody słoniczki Elli” (animacja)

 

KINO KOBIET

8.12 „Firmowa gwiazdka” (komedia)

 

NOCNE MARATONY FILMOWE

9.12 Maraton Mikołajkowy: Komedie+Groza

 

KINO KONESERA

7.12 „Tancerka” (biograficzny), 14.12 „Plac zabaw” (dramat), 21.12 „Zwierzęta nocy” (kryminał), 28.12 „Lion. Droga do domu” (dramat).

 

KULTURA DOSTĘPNA

1.12 „Na granicy” (dramat), 8.12 „Listy do M. 2” (komedia romantyczna), 15.12 „Kamper” (dramat), 22.12 „Hel” (dramat), 29.12 „Planeta Singli” (komedia romantyczna).

 

PREMIERY

Od 2.12 „Sully” (dramat biograficzny), „Underworld: Więzy krwi” (film akcji), „Kubo i dwie struny” (animacja), „Diabelski młyn” (horror).

Od 9.12 „Firmowa gwiazdka” (komedia)

Od 15.12 „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” (science-fiction)

Od 25.12 „Pasażerowie” (science-fiction)

 

Rezerwacja miejsc i zakup biletów możliwy na www.helios.pl oraz w kasie kina.

Tel. na kasy kinowe: 58 777 26 16

Tel. rezerwacje grupowe: 516 263 484

Helios Tczew, ul. Pomorska 1, Galeria Kociewska (2 piętro).

GT 86

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe