Możesz pomóc bohaterom z Kresów

  • 06.12.2016, 10:07
  • (A)
Możesz pomóc bohaterom z Kresów

Podziel się:

Oceń:

Po raz trzeci malborczycy będą mogli wesprzeć akcję Rodacy Bohaterom - Paczka dla Polskich Kombatantów na Kresach. W zbiórkę paczek włączyli się harcerze.

Zbiórka darów tylko na pierwszy rzut oka jest trochę skomplikowana. Nie polega na przyjmowaniu różnorodnych produktów, ale kompletnych zestawów przygotowanych według listy. Ale mieszkańcy Malborka w ubiegłym roku dali radę przygotować 23 kompletne paczki zawierające podane artykuły. Jednocześnie zebranych zostało pięć kartonów pojedynczych produktów, które dołączone zostały do darów.

A więc wystarczy zapoznać się z listą, którą drukujemy poniżej i zainteresować rodzinę, znajomych, współpracowników i wspólnie przygotować paczkę, która jest realną pomocą dla wielu kombatantów mieszkających do dzisiaj na danych Kresach.

- Na dary w postaci kompletnej paczki będą czekali harcerze 7 grudnia (środa) i 15 grudnia (czwartek) w budynku dawnego Malbork Welcome Center. Można przyjść tam między godz. 15a 18 – informuje Patryk Pawłowski, koordynator akcji w Malborku. - Idealnie byłoby, gdyby udało się skompletować całą paczkę, jednak przyjmujemy również niekompletne zestawy, a brakujące produkty po prostu dokupimy.

Organizatorami akcji są członkowie Stowarzyszenia Historycznego im.5 Wileńskiej Brygady AK, a współpracują z nimi harcerze z 2 Malborskiej Drużyny Harcerskiej „Watra”, 3 Malborskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe