Nastolatek zgwałcił 7-letnią siostrę?

  • 03.08.2012, 11:25
  • rmf
Nastolatek zgwałcił 7-letnią siostrę?

Podziel się:

Oceń:

Prokuratura w Tczewie wszczęła śledztwo w sprawie prawdopodobnego gwałtu na siedmioletniej dziewczynce.

Jak informuje reporter radia RMF FM, siedmiolatka powiedziała sąsiadom, że zgwałcił ją jej nastoletni brat. Ci poinformowali o zdarzeniu pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Morzeszczynie, którzy od dawna opiekowali się jej rodziną.

Zanim zawiadomili policję, sami, w towarzystwie psychologa, próbowali rozmawiać z dzieckiem.

Śledczy chcą, by siedmiolatka została przesłuchana przez sąd rodzinny. Swoją opinią w sprawie ma też sporządzić psycholog. Dziewczynka zostanie również przebadana przez ginekologa.

Molestowana przez brata?

- Rzeczywiście istnieje podejrzenie, że dziecko zostało poddane molestowaniu seksualnemu, które miało miejsce w rodzinie. Było prawdopodobnie molestowane przez brata - podkreśla w rozmowie z reporterem radia RMF FM zastępca prokuratora rejonowego w Tczewie Joanna Władyczyn-Hojda.

Prawdopodobne jest, że domniemany sprawca gwałtu nie ukończył jeszcze 17. roku życia. Jeśli okaże się to prawdą, sprawę przejmie wkrótce Sąd Rodzinny. Jeśli chłopak jest starszy, może usłyszeć zarzut wykorzystywania seksualnego małoletniej.

Matka dziecka wiedziała o tym, co się stało?

Prokuratura chce sprawdzić, czy w sprawę gwałtu zamieszana była matka dziewczynki. Ustalą, czy kobieta mogła wiedzieć o tym, co działo się w jej domu i czy nie próbowała tego ukryć.

- Te okoliczności będą dopiero ustalane. Gdyby się okazało, że tak było, to trzeba też ustalić jaki miała zamiar. To są zazwyczaj bardzo trudne sytuacje, niemniej można podejrzewać, że i matka mogła tutaj popełnić przestępstwo - zatajając ten fakt, i nie pomagając swojemu dziecku - mówi Władyczyn-Hojda.

Zastępca prokuratora rejonowego dodaje, że rodzina od lat objęta jest opieką kuratora społecznego. Matka, po śmierci męża, samotnie wychowuje dziesięcioro dzieci. (RMF/Interia)

rmf

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

greg
greg 04.08.2012, 14:26
A dowody? A może to wszystko przez zawiść sąsiedzką? Po komentarzach, które się tu pojawiły widać, że zazdrości się rodzinom, które otrzymują pomoc od państwa "z naszych podatków". Przynajmniej ktoś będzie mieszkał w tym kraju.
ma
ma 04.08.2012, 12:55
Zgadzam się. My pracujemy,staramy się jak możemy, dzieci chodzą czyste dbamy o nie a mieszkania nikt nam nie da! Aty nie dość że mają wszystko za darmo to nie potrafią ego uszanować!!!!
Gdzie matka była jak to sie stało???
patologia
patologia 04.08.2012, 08:40
tez znam ta rodzine patologia jak cholera 10 dzieci w domu. gmina fundneła mnieszkanie w nowej cerkwi za 100 tys złotych. bo na olszach zapóscili tak mnieszkanie ze piwnica była zapełniona pampersami bo sie nie chciało wynosic do smnieci. takie maja dobrze. by sie wzieli za prace a nie kase tylko ciagnac z naszych podatków matka rzyje z dzieci i lata po wiosce . lepiej by mogli wybudowac jakies lokum zastepcze dla rodzin którzy stracili dom w porzarze. takich ludzi nie ma co załowac taka jest prawda
Yarda
Yarda 04.08.2012, 18:29
Te, ~patologia, weź słownik do ręki, czy nikt cię w domu nie nauczył z niego korzystać? Bo że lultury ci brak to aż nadto widać. Obrzydliwe hamstwo, patrzy, obmawia ale człowiekowi w potrzebie nie ruszy pomóc!
ma....
ma.... 03.08.2012, 14:09
co to się dzieje u nas to tragedia, jest coraz gorzej!!!!
A kto to taki? mieszkam w gminie morzeczyn ale nic nie slyszalam....

Pozostałe