Mieszkańcy psioczą na topole. Drzewa do przycinki czy usunięcia?

  • 16.03.2016, 07:35
  • Admin Admin
Mieszkańcy psioczą na topole. Drzewa do przycinki czy usunięcia?

Podziel się:

Oceń:

Topole - sadzone niegdyś masowo - w warunkach miejskich są dość uciążliwe. Nie dość, że w porze pylenia utrudniają życie alergikom, to ich rozległy system korzeniowy uszkadza nawierzchnię dróg czy chodników. Wiele topól wycięto, gdy budowano Orlik przy Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie. Teraz, zdaniem wielu mieszkańców, powinny zniknąć wszystkie.

W ich miejsce można nasadzić inne drzewa i krzewy, zwłaszcza iglaste. Czesław Roczyński, radny Rady Miejskiej w Tczewie, złożył interpelację w tej sprawie.

- Przekazaliśmy ją do dyrektora SP 11 w celu zajęcia się tematem, ponieważ on jest zarządcą terenu i odpowiada za niego – informuje Janusz Landowski, miejski ogrodnik. - Jaka będzie decyzja, nie wiem, bo to się wiąże z pieniędzmi.

Od pierwszego marca do 15 października trwa okres lęgowy ptaków, więc jest problem z wycinką. Tyle że w sytuacjach pilnych, awaryjnych ważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. (...)

Admin Admin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Topole
Topole 22.01.2020, 15:41
Topole nie utrudniają życia alergikom! Douczcie się wreszcie! Sadząc w ich miejsce świerki spodziewajcie się co wichurę nowych krajobrazów, świerki pierwsze się przewracają z całym systemem korzeniowym.

Pozostałe