Szpital wzbogacił się o nowe karetki

  • 23.06.2016, 13:49
  • (fox)
Szpital wzbogacił się o nowe karetki

Podziel się:

Oceń:

Szpital Zdrowie w Kwidzynie zainwestował prawie 650 tys złotych w dwa nowe ambulanse. Oba już od 1 lipca będą wykorzystywane w codziennej pracy przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Nowe pojazdy marki Volkswagen Crafter są wyposażone m.in. w profilowane nosze, które pozwalają na transport pacjentów, ważących nawet do 250 kg. Zastąpią one dotychczasowe, wysłużone już 8- i 10-letnie karetki Renault Master.
-Inwestycja w nowe ambulanse to część planu Grupy EMC Szpitale na rozwój naszego szpitala. Dla wielu ludzi pierwszy kontakt ze szpitalem rozpoczyna się od wezwania karetki pogotowia i to już w niej pacjent powinien czuć się bezpiecznie - mówi Dariusz Brzeziński, dyrektor Szpitala Zdrowie.
Kwidzyński szpital należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Ponad 89 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.
-Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych – informuje Anna Szewczuk-Łebska, manager marketingu i PR wrocławskiej firmy EMC Instytut Medyczny.
EMC jest także partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

(fox)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe