czwartek, 28 marca 2024 17:35

Ostrowski mistrzem Polski młodzików

Filip Ostrowski został mistrzem Polski młodzików w biegu na 600 metrów. Podczas Mistrzostw Polski U-16 odbywających się w Słubicach zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” triumfował uzyskując czas 1:22:54. To zaledwie o 22 sekundy mniej od rekordu Polski w tej  kategorii wiekowej.

W Mistrzostwach Polski młodzików rozgrywanych w Słubicach wystąpiła trójka zawodników KKL „Rodło”. Na najkrótszym dystansie spośród kwidzyniaków walczyła Julia Kowalska, która stanęła na starcie biegu na 300 m. Rozegrano aż pięć biegów, a zawodniczka KKL pobiegła w trzecim z nich. Po dobrym starcie Julia zajęła II miejsce uzyskując czas 42:65 i bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy. Na mecie kwidzynianka przegrała jedynie z Wiktorią Drozd (AZS UMCS Lublin), która uzyskała 41:57. Niestety uzyskane wyniki nie pozwoliły żadnej z nich na zdobycie upragnionego medalu. Drozd zajęła ostatecznie VII miejsce, a Kowalska była piętnasta.

Nieco lepiej było podczas rywalizacji na 600 m młodzików, w której wystąpił Filip Ostrowski (KKL Rodło). Tym razem rozegrano trzy biegi, a Filip wystartował w ostatnim z nich, wygrywając rywalizację czasem 1:22:54. Jak się okazało był to najszybszy bieg, zatem najlepsza szóstka zawodników z tej rywalizacji zajęła także czołowe miejsca w klasyfikacji ogólnej 600 m. Wygrał Filip Ostrowski przed Jonatanem Mackiewiczem (Orkan Środa Wlkp.) i Jakubem Szkudlarkiem (RKS Łódź).
Warto też dodać, że wszyscy rywale Filipa znajdujący się w pierwszej dziesiątce pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Filipowi zabrakło natomiast 22 sekund do poprawienia rekordu Polski młodzików na tym dystansie. Trenerem Filipa Ostrowskiego i Julii Kowalskiej jest natomiast Wojciech Margulewicz.

Trzecim z reprezentantów „Rodła”  był Kamil Łukasiak, który rywalizował na dystansie 2000 m. Tutaj rozegrano tylko dwa starty, a Kamil wziął udział w tym drugim, nieco wolniejszym biegu. Podopieczny trenera Marcina Kłosińskiego uzyskał 6:08:56 i zajął IV miejsce w swoim starcie. W klasyfikacji ogólnej wynik ten pozwolił mu natomiast zająć ostatecznie XII miejsce.