Nasi dziennikarze wśród najlepszych w kraju

  • 24.10.2008, 00:05
  • (rw, jd) CZAS CHOJNIC
Nasi dziennikarze wśród najlepszych w kraju
Podziel się:
Oceń:
POMORZE. Wawrzyniec Mocny z Wydawnictwa Pomorskiego (Portal Pomorza i Gazeta Tczewska) oraz Michał Rytlewski (Czas Chojnic) zostali wyróżnieni nominacjami w konkursie SGL Local Press 2008, organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu.
Mocny wśród najlepszych
Wawrzyniec Mocny - dziennikarz "Gazety Tczewskiej" (Wydawnictwo Pomorskie) oraz Portalu Pomorza za publikacje nt. zagrożeń  ekologicznych został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press 2008.

Rytlewski z nominacją
Dziennikarz „Czasu Chojnic“ Michał Rytlewski został nominowany do nagrody w konkursie SGL Local Press 2008, organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu.

SGL Local Press 2008 jest pierwszym ogólnopolskim konkursem dla dziennikarzy prasy lokalnej, organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Jury konkursowe pod przewodnictwem Piotra Najsztuba składało się z czołowych polskich dziennikarzy i redaktorów „Rzeczpospolitej”, „Gazety Prawnej” czy „Polityki”. Patronat honorowy nad konkursem objął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Perełki wśród tekstów
Na konkurs wpłynęło prawie 1500 prac z około stu tytułów gazet z całej Polski. – Wśród tekstów konkursowych znalazły się prawdziwe perełki, których nie powstydziłyby się opublikować największe pisma w Polsce – uważa Piotr Najsztub. Prace były oceniane w siedmiu kategoriach dla tekstów dziennikarskich i w pięciu dla fotografii i ilustracji.

Nagroda za biskupa
Tekst Michała Rytlewskiego o zainteresowaniu biskupa chojnickim przedszkolem został dostrzeżony i nominowany w kategorii Edukacja. Artykuł został wyłoniony do nominacji spośród 127 innych tekstów z tej kategorii. – Każda nominacja to jak zwycięstwo – powiedział Dominik Księski, prezes Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, podczas uroczystej gali w budynku Sejmu.
(rw, jd) CZAS CHOJNIC

Zdjęcia (2)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MM.
MM. 24.10.2008, 23:16
Brawo Wawrzyniec, brawo i oby tak dalej!
żuławiak
żuławiak 24.10.2008, 21:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sympatyk
Sympatyk 24.10.2008, 12:48
Co to, fotek Wam zabrakło? ;-)
max
max 24.10.2008, 11:56
takie imie moga byc tylko szczegolni ludzie, brawo
LLK
LLK 24.10.2008, 10:40
Tak trzymać!

Pozostałe