Spotkanie noworoczne w PODR

  • 21.01.2015, 12:29
  • Ewelina Bielecka PODR, opr Janusz Rokiciński
Spotkanie noworoczne w PODR

Podziel się:

Oceń:

Zadania oraz cele, jakie wytyczyli sobie przedstawiciele pomorskich instytucji rolniczych w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich na 2015 rok były głównym tematem noworocznego spotkania w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

Spotkanie otworzył Krzysztof  Trawicki –wicemarszałek Województwa Pomorskiego i Aleksander Mach – dyr. PODR w Gdańsku. Kierownicy instytucji rolniczych przedstawili plany i kierunki działalności ich placówek na 2015r.

Nowe wyzwania
W 2015 roku polskie rolnictwo stoi u progu nowego rozdania – przydzielania środków finansowych w ramach PROW 2014 -2020, zatem przed instytucjami rolniczymi jest wiele wyzwań. Przede wszystkim, ze zdwojoną siłą, będą one musiały zaangażować się we wszelkie działania, które zmierzać będą do poprawy konkurencyjności rolnictwa, zrównoważonego zarządzania zasobami naturalnymi i działań w dziedzinie klimatu oraz zrównoważonego rozwoju terytorialnego obszarów wiejskich, a także w kierunku wdrażania innowacyjności na obszarach wiejskich. Uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, iż sektor rolny wymaga znacznego i odpowiednio ukierunkowanego wsparcia, na które z ich strony z całą pewnością może liczyć.
Spotkanie było okazją do podsumowania współpracy przy redagowaniu „Pomorskich Wieści Rolniczych”- branżowego miesięcznika, będącego efektem owocnej współpracy wszystkich, najważniejszych, pomorskich instytucji związanych z rolnictwem. Rolnik Pomorski ściśle współpracuje z ekspertami „Pomorskich Wieści Rolniczych” i PODR.

Więcej w środę, 28 stycznia, w Rolniku Pomorskim.

Ewelina Bielecka PODR, opr Janusz Rokiciński

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe