W finałe wojewódzkim OMPR najlepszy Grzegorz Gański

  • 16.12.2014, 19:13
  • Marta Sztandarska PODR, Janusz Rokiciński
W finałe wojewódzkim OMPR najlepszy Grzegorz Gański

Podziel się:

Oceń:

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego - Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zorganizował Wojewódzką Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych.

W powiatach
W etapie powiatowym Olimpiady Młodych Producentów Rolnych uczestniczyło 290 osób. Rozegrane 27 listopada powiatowe finały wyłoniły po 5. finalistów. W finale wojewódzkim, który odbył się w w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Gdańsku w PODR rywalizowało 55 osób. W ścisłym finale, rozegranym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wzięło udział 6 osób.
 
Finał
8 grudnia, w PODR, test pisemny rozwiązywało 3 panie i 52 mężczyzn Pytania dotyczyły: produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekologii, mechanizacji oraz przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Po pytaniach testowych uczestnicy przystąpili do egzaminu praktycznego składającego się z trzech pytań. Suma punktów decydowała o zakwalifikowaniu się do ścisłego finału, 9. grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.
Tu finalistów powitali: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Aleksander Mach – Dyrektor PODR w Gdańsku.
 
Wyniki
Zwycięzcą finału wojewódzkiego OMPR został Grzegorz Gański (powiat kartuski). Miejsce drugie zajął Rafał Ryngwelski (pow. chojnicki), 3 - Paweł Roeske (pow. pucki), 4 - Michał Klaus, 5 - Rafał Mgłosiek (obaj pow. tczewski) a 6. - Marek Kiwacz (Więckowy, pow. starogardzki).
Finaliści będą reprezentowali województwo pomorskie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych, która odbędzie się w marcu 2015 r., w Kielcach. Życzymy powodzenia.

Patronem medialnym OMPR był Rolnik Pomorski. Więcej w jutrzejszym numerze (17 grudnia).


Marta Sztandarska PODR, Janusz Rokiciński

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe