Nowy numer Rolnika Pomorskiego

  • 28.01.2015, 11:04
  • Janusz Rokiciński
Nowy numer Rolnika Pomorskiego

Podziel się:

Oceń:

W nakładzie 21.000 egzemplarzy, ukazał się 1(35) numer Rolnika Pomorskiego. Zapraszam do lektury. Janusz Rokiciński, redaktor naczelnyW numerze:

Przekazuj nam tylko dobre informacje
Poseł, wójt, a dziś wicemarszałek województwa i prezes wojewódzkiego PSL doskonale zna problemy rolnictwa. Liczę, że za pośrednictwem „Rolnika Pomorskiego” Krzysztof Trawicki będzie przekazywał istotne wiadomości dla pomorskiego rolnictwa. Nam Rolnikom życzę, aby te wiadomości były dobre i bardzo dobre.
 
Nasz patronat
W powiecie starogardzkim od kilku lat debatujemy na tematy klimatyczne pod hasłem „Dobry klimat dla powiatów”. Jednym z głównych wniosków z tych debat był postulat jak najszybszego uchwalenia ustawy o OZE. Kolejne spotkanie w czwartek, 29 stycznia, w Starostwie Powiatowym w Starogardzie. Dla czytelników Rolnika Pomorskiego organizator zarezerwował kilka miejsc na konferencji.
 
Spotkanie noworoczne w PODR
Zadania oraz cele jakie wytyczyli sobie przedstawiciele pomorskich instytucji rolniczych w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich na 2015 rok były głównym tematem noworocznego spotkania w siedzibie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.
 
Plan najważniejszych imprez PODR w 2015
 
WOLF inwestuje
Międzynarodowy koncern Wolf System to firma budowlana o ponad 40 - letniej tradycji. Zbiorniki i silosy z oferty firmy idealnie nadają się do przechowywania materiałów sypkich (biomasa, trociny) i do materiałów w formie płynnej (woda, gnojowica, ścieki). Firma oferuje wykonanie inwestycji, od projektu aż do etapu oddania obiektu do użytkowania.
 
Warto wiedzieć
Minister Marek Sawicki na spotkaniach z przedstawicielami Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych przyznał, że choć sytuacja jest trudna to protesty nie przyczynią się do wzrostu cen skupu, a na tym przecież zależy rolnikom.
 
Zapraszam
30 stycznia, o 17.00, w Zespole Szkół Publicznych w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się impreza charytatywna „Z Żabnem w Nowy Rok – po raz trzeci”. Tego wieczoru spotkają się: pracownicy szkoły, rodzice, dziadkowie, uczniowie, absolwenci, darczyńcy i przyjaciele szkoły. Patronat Rolnik Pomorski.

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe