Kociewie. Będzie protest rolników!

  • 09.02.2015, 13:04
  • Janusz Rokiciński
Kociewie. Będzie protest rolników!

Podziel się:

Oceń:

W Suminie (pow. Starogard Gd)  odbędzie się dziś (9 lutego) spotkanie rolników i przedstawicieli organizacji rolniczych powiatu starogardzkiego, na które zaproszono rolników z rejonu całego Kociewia.

Rolnicy omówią sytuację w rolnictwie, głównie sprawy dotyczące produkcji zwierzęcej (ceny skupu) i mleka.
- Nie otrzymaliśmy odpowiedzi od ministra Sawickiego na nasze postulaty, które zgłosiliśmy w styczniu 2015 – mówi jeden z organizatorów spotkania, prezes kociewskich sołtysów, Jan Piotrowski (na zdjęciu). - Zawiózł je do ministra prezes pomorskiego PSL, wicemarszałek pomorski Krzysztof Trawicki. W ub. tygodniu nasi koledzy byli nas potkaniu komisji w MRiRW i niczego nowego się nie dowiedzieli...
Na spotkaniu w Suminie rolnicy wybiorą Komitet Protestacyjny i, wzorem innych województw, przyłączą się do akcji protestacyjnej.
Rolnik Pomorski - medialny patron spotkania, zaprasza  wszystkich zainteresowanych dziś (9 lutego), na  godzinę 18.00, do świetlicy wiejskiej w Suminie (obok sklepu, w centrum wsi).

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (1)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

10.02.2015, 09:54
gazon, tutam, gość i wam POdobni - Przestańcie kundle szczerzyć kły. Boicie się o swoją michę cienkiej zupki? Zlikwidujcie rolnictwo, w marketach wam samo urośnie. Nigdy nie będziecie wolni psie syny. Macie tyle wolności ile wynosi długość łańcucha na którym biegacie w te i nazad wokół obsranej budy
gazon
gazon 10.02.2015, 08:25
Idą na konfrontacje stare dziady mało im !!!!
Rolnicy a wszystkie działki przekształcone na budowlane i gotowe na sprzedaż
tutam
tutam 10.02.2015, 00:08
Rolnicy, podobnie jak górnicy, to darmozjady.
09.02.2015, 20:56
Zacznijmy od likwidacji KRUSu. Wtedy rolnikom mina zrzednie.

Pozostałe