Umowa na ścieżki rowerowe podpisana

  • 20.12.2016, 09:20
  • (A)
Umowa na ścieżki rowerowe podpisana

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Marek Charzewski podpisał umowę z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem na realizacje projektu pt: „Poprawa dostępności do przystanków transportu zbiorowego poprzez rozbudowę bazy infrastrukturalnej transportu rowerowego stanowiącego dojazd do węzłów i przystanków integracyjnych”.

Wartość realizowanej w Malborku sieci ścieżek rowerowych i infrastruktury towarzyszącej wyniesie 8 mln 244 tys. 381 zł, natomiast wkład własny to 1 mln 342 tys. 51 zł. Zgodnie z harmonogramem, prace mają zacząć się w pierwszym kwartale 2017 r., a zakończą w czwartym kwartale 2018 r. To elementem partnerskiego projektu, którego liderem jest Malbork, a partnerami Gmina Malbork i Nowy Staw. Całkowita wartość projektu wynosi 14 mln 577 tys. 575,73 zł, tym dofinansowanie ze środków europejskich to 12 mln 231 tys. 28,04 zł, co stanowi 85 proc. wydatków kwalifikowanych. Środki pochodzą z Regionalnego Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Zgodnie z założeniami, wszystkie zrealizowane przedsięwzięcia mają służyć poprawie dostępności do węzła integracyjnego w Malborku i przystanku zintegrowanego Malbork-Kałdowo oraz poprawie mobilności i zmianie preferencji transportowych mieszkańców MOF Malbork- Szum. Drugim, nie mniej ważnym efektem, ma być edukacja w zakresie wpływu transportu niskoemisyjnego na stan środowiska naturalnego.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe