Przebierz się i pożegnaj rok w biegu

  • 17.12.2016, 17:10
  • redakcja
Przebierz się i pożegnaj rok w biegu

Podziel się:

Oceń:

Grupa Malbork kolejny rok z rzędu zaprasza na Bieg Sylwestrowy. Zapisy już trwają.

To będzie zakończenie sezonu biegowego na wesoło. Grupa Malbork zachęca, by 31 grudnia (sobota) przebrać się w strój karnawałowy i wspólnie przebiec przez miasto. Już teraz można zapisywać się poprzez stronę www.elektronicznezapisy.pl, ale będzie to też można zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Parkowej w godz. 10-10.45.

Start do Biegu Sylwestrowego nastąpi o godz. 11. Najpierw wyruszą chodziarze z kijkami, a około pięciu minut później – biegacze. Jak wyjaśniają organizatorzy, tempo będzie „rekreacyjno-konwersacyjne”. Trasa o długości około 5 kilometrów będzie wiodła wzdłuż Nogatu do zamku, następnie przez ulicę Kościuszki, wiadukt kolejowy, ul. Chopina, Toruńską z powrotem do Centrum Aktywnego Wypoczynku.
- Bieg Sylwestrowy jest wspólnym, integracyjnym, towarzyskim biegiem oraz marszem nordic walking. To nie zawody sportowe. Może wystartować każdy, kto jest zdrowy i czuje się na siłach pokonać dystans ok. 5 km. Trasa będzie poprowadzona chodnikami głównych arterii miasta Malborka oraz bulwarem nad rzeką Nogat. Ulice nie będą wyłączone z ruchu, tak że każdy z uczestników zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego dotyczących osób pieszych. Bezwzględnie należy zachować szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych oraz na skrzyżowaniach ulic. Każdy z uczestników bierze pełną odpowiedzialność za siebie. Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w biegu,marszu powinny być pod opieką osób dorosłych – informuje Grupa Malbork.

Organizatorzy proponują uczestnikom biegu zabawę i konkurs na najbardziej kreatywne przebranie. Za najbardziej niekonwencjonalne stroje biegowe jest szansa na nagrody-niespodzianki. Zostaną wręczone po marszu i biegu podczas pikniku integracyjnego.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe